Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Ölecek mi ?

cafis

Yeni Üye
Merhaba,12 yaşındayım.Muhabbet kuşumu uçurur onla eğlenirdim.Bugün garip hareketler yapıp 5-6 tane birbirine yapışık yemi dışarıya atıyor.Garip hareketlerden kastım kafasını sağa sola öne arkaya oynatarak yemleri dışarıya atıyor.Sanırım bu gece ağlama komasına giriyorum.Sebebi nedir ?

benim iki kuşta öyle oldu , ben önce az miktarda zeytinyağı damlattım ağzına sonrada ılık banyo yaptırdım , ama çok yorgunsa banyo yıpratabilir sen zeytinyağı damlat ilk ama az , bu arada bahsettiğim durum şu

Kuşunun midesi bulanıyor olabilir, öncelikle banyo falan yaptırma. Sıcak bir yere al kafesini.eğer gündüz pencere vs açıp havalandırdıysanız üşütmüş olabilir. Geceleri kafesinin tamamını değilde bir kısmını bir örtü ile örtmende fayda var, gündüz de pencere vs açıldığında ceryanda bırakmayın. Kuş ölümlerinin ana sebebi bu olur. Bişe yapmadan sıcak tutarsan bişe olmaz inşallah. Bu arada bir vetetinerden vitamin alıp ara ara suluğuna belirtilen miktarda damlatarak vermelisin. Sularını her gün tazelemeli, yemlerine dikkat etmen lazım.

Merhaba,12 yaşındayım.Muhabbet kuşumu uçurur onla eğlenirdim.Bugün garip hareketler yapıp 5-6 tane birbirine yapışık yemi dışarıya atıyor.Garip hareketlerden kastım kafasını sağa sola öne arkaya oynatarak yemleri dışarıya atıyor.Sanırım bu gece ağlama komasına giriyorum.Sebebi nedir ?
Dışkısı ne renk ve ne kıvamda beyaz kağıt ser kafese dışkıladığında net bir resim çek paylaş. Kuşun hasta olduğu kesin de hangi hastalık olduğunu teşhis etmek gerek.

Geri