Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum ürkek ve meraksız

ecosmus

Yeni Üye
Merhabalar, muhabbet kuşum sanırım biraz meraksız ve hala ürkek. Yani kafesine aynasız bi salıncak almıştım mesela asla binmiyor, zilli bi oyuncak taktım oyuncak neredeyse o kafesin en uzak kısmında duruyor, omuzumuza falan geldiğinde küpelerimizle falan çok nadir oynuyor. Mesela dal darıyı da hiç yememişti ve yaklaşmamıştı, ürkütücü bulmuştu. Eve renkli, boncuklu ilgisini çekebilecek şekilde süslediğim bi dal yaptım, dışarıdayken konsun vs diye. Asla konmuyor.
Ele, omuza alıştı ama bu hala ürkekliği ya da meraksızlığı nasıl geçer bilemiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

bülbülü altın kafese koymuşlar ille de çöplüğüm demiş :) yani mutlu olduğu şekilde yaşasın. omuzunuz da mutluysa insan gibi yaşamak istiyo demek ki

Her kuşun karakteri insanlar gibi farklıdır.Bazı kuşlar renkli boncuklu,zili oyuncakları severler.Bazıları ise ya korkar yada hiç ilgi göstermezler.Benim sultan papağanım Lütfü ne oyuncak ne salıncak hiç birini sevmiyor ilgi göstermiyor.Onun derdi zoru benimle. :D

Her kuşun karakteri insanlar gibi farklıdır.Bazı kuşlar renkli boncuklu,zili oyuncakları severler.Bazıları ise ya korkar yada hiç ilgi göstermezler.Benim sultan papağanım Lütfü ne oyuncak ne salıncak hiç birini sevmiyor ilgi göstermiyor.Onun derdi zoru benimle. :D

karton parçası kemirmiyor mu ? benim sülün osman evde karton kutu bırakmadı :)

karton parçası kemirmiyor mu ? benim sülün osman evde karton kutu bırakmadı :)
Kağıt kemiriyor.Bazen kulaklı kablosunu kemirmek istiyor ben izin vermiyorum.Aramızda ufak bir sürtüşme geçiyor.Ağzına bazen küçük bir parça görüyorum onu bana ver deyince avucma koyuyor.

Kağıt kemiriyor.Bazen kulaklı kablosunu kemirmek istiyor ben izin vermiyorum.Aramızda ufak bir sürtüşme geçiyor.Ağzına bazen küçük bir parça görüyorum onu bana ver deyince avucma koyuyor.

kemirebilir. stres yaşamasın diye kafes ortamında olduğu zaman özellikle koyuyor veterinerler

Önerileriniz için çok teşekkür ederim ✨eve geleli 2 ay oldu bu arada.
Demek benim çocuğum pek oyuncu değil

Geri