Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum aşırı hasta ölecek !

hippistyle

Yeni Üye
Dostlar kuşum son 2 gündür 1 tane yem yemedi, ishali var gözleri kapanıyor ama dışarı çıkmak için bir yandanda can atıyor aşırı hareketli kafeste. Elime alınca ayakta duracak mecali yok dengesi sıkıntılı zor uçuyor lütfen yardımcı olun ölecek malesef kuşum beslenmesi lazım bu kuşun ne yapmalıyım. 9 10 yaşlarında bu arada yardimci olun teşekkür ederim...

Dostlar kuşum son 2 gündür 1 tane yem yemedi, ishali var gözleri kapanıyor ama dışarı çıkmak için bir yandanda can atıyor aşırı hareketli kafeste. Elime alınca ayakta duracak mecali yok dengesi sıkıntılı zor uçuyor lütfen yardımcı olun ölecek malesef kuşum beslenmesi lazım bu kuşun ne yapmalıyım. 9 10 yaşlarında bu arada yardimci olun teşekkür ederim...
beslenmesi lazım diyorsun o zaman elle beslemen gerek

Benim kuş da böyleydi arkadaşım eğer veterinere götürme imkanın varsa götür bir an önce zaman kaybetme.

Yarın veterinere götürün. Götürene kadar elle besleme yapın. Şırınga yardımıyla yani. Mama yapıp avcunuza mamayı koyup kuşa yedirmeyi deneyin. Yemi de bu şekilde avcunuzdan yedirebilirsiniz.

Yarın veterinere götürün. Götürene kadar elle besleme yapın. Şırınga yardımıyla yani. Mama yapıp avcunuza mamayı koyup kuşa yedirmeyi deneyin. Yemi de bu şekilde avcunuzdan yedirebilirsiniz.
elimden hic bir sey yemiyor halsiz dusuyor yemek istemiyor. şimdi şırınga edindim ama kursagina baglanan aparat yok ve malesef bulamam. mamayı agzina dolduruyorum kendisi yiyor ama damaginada yapisiyor bayagi. dikkat etmem gereken bir sey var mi soluk borusuna kacacak diye korkuyorum. birde bildiginiz iyi mama tarifi varsa yazar misiniz ben etimek ve misir ununa sicak su doktum onu veriyorum kivami pek begenmedim.

elimden hic bir sey yemiyor halsiz dusuyor yemek istemiyor. şimdi şırınga edindim ama kursagina baglanan aparat yok ve malesef bulamam. mamayı agzina dolduruyorum kendisi yiyor ama damaginada yapisiyor bayagi. dikkat etmem gereken bir sey var mi soluk borusuna kacacak diye korkuyorum. birde bildiginiz iyi mama tarifi varsa yazar misiniz ben etimek ve misir ununa sicak su doktum onu veriyorum kivami pek begenmedim.
Kursak aparatına gerek yok zaten onu dikkatli kullanmalısınız sağ sol yön önemli bir yönü soluk borusu çünkü ve oraya kaçarsa kuş ölebilir. Boruyu deneyimliler kullanmalı yani. Elle besleme videolarını izleyip de yapın. https://www.sultanpapaganim.com/elle-besleme-mamasi-tarifi-siringa-mamasi/

Poleni suda eritip verin insülin şırıngasıyla..Mısır unu yerine pirinç ununu suyla mama yapıp verin acilen.Ben böyle durumlar için elle besleme maması bulunduruyorum evde..Facebookta Kenan Goslar isminde bir bey besleme maması üretiyor ona yazın yada isterseniz telefon numarasını da verebilirim..Kekik çayı yapıp içirin antibiyotiktir.Kefir var mı evde ya da satın alın bi kaç damla verin bağışıklık için.. Kabuksuz yem var mı? Yada dal darı ? bunlar her daim bulunmalı.Bir de hayvanınızı iyi bakımla beslemelisiniz ki sağlıkla yaşasın.. Link veriyorum lütfen okuyun:
http://papaganokulu.org/ilkyardim.html

Verdiğim site profesyonel bir sitedir hayvanınız için dersleri okumanızı öneririm.Geçmiş olsun

evet malesef bugün itibariyle 10 yıllık can dostumu kaybettim. beraber bir çok hastalık atlattık ama bu sefer olmadı, çok üzgünüm söylenecek şey yok. teşekkür ederim herkese.

evet malesef bugün itibariyle 10 yıllık can dostumu kaybettim. beraber bir çok hastalık atlattık ama bu sefer olmadı, çok üzgünüm söylenecek şey yok. teşekkür ederim herkese.
Başınız sağolsun çok üzücü..10 yıl dile kolay..Olay acı fakat çıkarılacak dersler de olmalı bizim için..
Enerjisi yerinde ve hareketliydi ilk yazdığınız yorumda..İshal nedeniyle ve beslenme yetersizliği sonucu öldüğünü düşünüyorum..Acil durumlar için her zaman elle besleme maması bulundurmalıyız arkadaşlar..Polen ve bitkiler her zaman ilk yardım için kenarda durmalı..
Kaybınıza çok üzüldüm..

Geri