Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum artık elime gelmek istemiyor.

AycaBouchar

Yeni Üye
Merhaba;
2-3 aylık olduğunu tahmin ettiğim muhabbet kuşum Ruhi evimize geleli dah 1 ay bile olmadı. Geldiğinde henüz kanatları yeterince güçlü olmadığından uçamadığı için ele, aile üyelerine alışsın diye sürekli kafesinden çıkarıyordum ve bol bol onunla ilgileniyordum. Zira hemencecik alıştı da. Fakar 2 gün önce benim meraklı bıdık ne olduğunu anlamak için yaklaştığı kuru fasulye tabağıma yanlışlıkla girdi. Yemeğim ılık olduğu için yanmadı ama çenesinin altından kuyruğuna kadar alt kısmı tamamen yağlı yemek suyuna bulandı. Ben de leğenin içinde elime alıp hafifçe ovalayarak sade ılık suda yıkadım. Ondan sonra bizim elimize sinir olmaya başladı hayvan. Kendi haline bıraktığımda kafama konuyor, saçlarımla oynuyor, üzerimde geziyor ama elimi yaklaştırdığım an vicicici diye o sinir olma sesini çıkarıyor kesinlikle ele gelmek istemiyor. Bazen elimi gagasının arasına alıyor ama kesinlikle can acıtacak seviyede ısırmıyor. Akşam olup kafese koyma zamanı geldiğinde uçarak kaçıyor. Bu sorunu atlatmak için nasıl bir yol izleyebilirim?

Son düzenleme:
Sabırlı olun size yeniden güvenmesini sağlayın. Bol bol ilgi gösterin ve parmağınızı tünek şekline getirerek onunla parmağa konma alıştırmaları yapın.

Geri