Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum bitlendi

Arkadaşlar 2 haftadadır bizimle beraber bugün tünekte pire buldum. Üstünü kontrol ettim ama birşey göremedim hemen bit ilacı sıktım acaba ne yapmalıyım bit ilacını hergün kullanmalımıyım ?

Kafesi ve kafes içindekileri dezenfekte edin. Kuşa banyoluk takın banyo suyuna dört beş damla elma sirkesi damlatın. Bit olduğuna eminseniz bitte vilmectin kullanılıyor kullanımını netten araştırın. Kuşlarda farklı uygulaması var ve her gün değil.

İlacın resmini attım

Ekli dosyalar

• 2A7B3582-47E3-4C73-8093-C97DB32D3FDD.jpeg
    2A7B3582-47E3-4C73-8093-C97DB32D3FDD.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 17
Kafesi ve kafes içindekileri dezenfekte edin. Kuşa banyoluk takın banyo suyuna dört beş damla elma sirkesi damlatın. Bit olduğuna eminseniz bitte vilmectin kullanılıyor kullanımını netten araştırın. Kuşlarda farklı uygulaması var ve her gün değil.
Elma sirkesini suyla karıştırıp üstüne sıktım kafesinede bit ilacını sıktım. Tüylerini kontrol ettim ama birşey göremedim arada kaşınıyordu normal olduğunu düşündüm malum havalar sıcak. Sonra tüneğinde 2 tane pire benzer hareketli şeyler gördüm. Başka birşey olabilir mi ? Üstünde bakıldığında pire görünür mü ?

üstünde görünmeyebilir zaten bu parazitler kuşu geceleri rahatsız ediyor daha çok. benim kuşlarımda da vardı çok şükür yardımlarla kurtuldum size de anlatayım. öncelikle kafesi sıcak suda bekletip sirkeli suyla en ince ayrıntısına kadar yıkayın. aksesuarlar da dahil. veterinere gidip ivermectin içeren damla edinin kuş için derseniz dozunu ayarlıyorlar. kuş kendi banyo yapıyorsa sirkeli su koyun yapsın yapmıyorsa narince yıkayın hırpalamadan yüzüne gelmeden. sonra ense kısmına tüylerini açıp derisine enjektörün ucuyla(iğnesiz) 1 damla damlatın. kafes içinde kafesin altına bit tozu serpip üstünü kapatmanız gerekiyor kuş temas etmicek şekilde. ben kafesin dip köşelerine tünek diplerine de ardap bit spreyi sıktım kuşun temas etmediği yerlere. kafesi yıkadıktan sonra da bunları yapıp aksesuarı yemi suyu takabilirsiniz. 10 gün sonra da aynı işlemleri tekrarlarsanız kurtulursunuz. nacizane önerim bu şekilde eğer ilgilenmezseniz çoğalıyorlar. ben yaptım ve kurtuldum şuan çok şükür. ama bu tozu ve spreyi kesinlikle kuşla temas ettirmeyin.

Geri