Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kaç aylık ?

Dolunay

Yeni Üye
8d1AN7.jpg
Merhaba arkadaşlar.
5 gün önce bir muhabbet kuşu aldım aldığım yer 55 günlük dedi ama hiç inandırıcı gelmedi doğrusu. Sizce kaç aylık. Ve bi sorum daha var fazla yem yemiyor çok hareketli bi kuştu artık çok sessiz sakin alışması gerek deniyor ama fazla yem yemediği ve biraz sıvı dışkı yaptığı için korkuyorum. Bugün yemleri yakınına çıkardım ve yediğini gördüm inşallah alışır. Aksi bi durum var mı sizce ?
Teşekkürler.

8d1AN7.jpg
Merhaba arkadaşlar.
5 gün önce bir muhabbet kuşu aldım aldığım yer 55 günlük dedi ama hiç inandırıcı gelmedi doğrusu. Sizce kaç aylık. Ve bi sorum daha var fazla yem yemiyor çok hareketli bi kuştu artık çok sessiz sakin alışması gerek deniyor ama fazla yem yemediği ve biraz sıvı dışkı yaptığı için korkuyorum. Bugün yemleri yakınına çıkardım ve yediğini gördüm inşallah alışır. Aksi bi durum var mı sizce ?
Teşekkürler.
6 aydan fazla kuşumdan biliyorum şubatta almıştım ceresi buay maviye döndü

Yetişkin bir kuş yavru değil damızlık statüsünde

Ceresi mavi olmuş 6 ay veya üstü bencede. Ayıp etmişler.

Peki alışması falan sorun olur mu acaba çok beğendiğim için aldım alışmasını çok istiyorum evdeyken sürekli ilgileniyorum

bazen sıvı dışkı ortam değişikliğinden olabiliyor diye biliyorum sıkıntıya gerek yok benden tavsiye doğal sarımsağın birdişin 1/3 ni ince doğrayıp suyuna atın doğal antibiyotik zaman zaman bunu yapın ama 24 saatten fazla durmasın suyu değiştirin

Onun size karşı yaklaşımı nasıl peki?
Müzik falan açınca hareketleniyo biraz kafesi kucağıma alıp konuşuyorum falan ama elimi uzatınca kaçıyo yani henüz hiç elime gelmedi almayada zorlamadım

Ele alışması için o elin onun için güvenli olduğunu gostermelisin.Sakin avucun içine alma muhabbet kuşları bundan nefret eder ve urker.Baslarda elini kafesinin üstünde beklet ve ona tanıt bir hafta sonra elini kafesine koy ama hiçbir şey yapma ve elinden urkmemeye başladığında ona elinle yem uzat öyle sabırlı bir eğitim ve güven ile alakalı.Ortam değişikliğinde ve stresten yem yemezler alıştıkça yem yemeğe başlar.Yem değişikliği ve stres ishalde yapabilir o yüzden biraz gozlemleyin ve gecmezse suluguna çok az miktar elma sirkesi koyabilirsin.Kusunun rengi çok güzel beğendim.

Ele alışması için o elin onun için güvenli olduğunu gostermelisin.Sakin avucun içine alma muhabbet kuşları bundan nefret eder ve urker.Baslarda elini kafesinin üstünde beklet ve ona tanıt bir hafta sonra elini kafesine koy ama hiçbir şey yapma ve elinden urkmemeye başladığında ona elinle yem uzat öyle sabırlı bir eğitim ve güven ile alakalı.Ortam değişikliğinde ve stresten yem yemezler alıştıkça yem yemeğe başlar.Yem değişikliği ve stres ishalde yapabilir o yüzden biraz gozlemleyin ve gecmezse suluguna çok az miktar elma sirkesi koyabilirsin.Kusunun rengi çok güzel beğendim.
Teşekkür ederim. Deneyeceğim inşallah alışır. Kafeside temizlemem gerekiyor onun için biraz aceleciyim

Benim erkek muhabbet kuşum vardı kuzenime verdim. Bazen onlara gidip seviyorum. Bir de beyaz kuş. Yeni vermişlerdi. Geldiğinde 1 aylıktı, o zaman pembe renk felandı. Şuan 3 aylık felan oldu diye düsünüyorum. Hâla maviye dönmedi. Bence de 6 aylık ve ya üstü

Geri