Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kafesde durmak istemiyor çıkardığımda yanıma gelmiyor elimde durmuyor

sayfettin

Yeni Üye
1 hafta önce aldığım muhabbet kuşum ilk gün sakindi elimi alıştırmak için kafesde parmağımda dururken 3. Gün kafesden kaçtı biranda o günden beri kafesde durmak istemiyor heryere atılıyor kafesde çıkmak için salmak benim için sorun değil ama saldığımda hiç yanımıza gelmiyor tüneğiyle alıyorum konduğu yerlerden tünekden parmağıma geliyor uzatınca ama çok durmuyor hemen gidiyor kafes içinde çıkmak için yırtınan kuş çıktığında olduğu yerde biz ellemezsek saatlerce duruyor uyuyor bu kuşu nası alıştırabilirim kafesden salmak istemiyorum önce kafes içinde elime alışmasını istiyorum ama o yırtınırken dayanamayıp açıyorum kapısını

1 hafta istediginiz şeylerin olmasi için çok erken bir süre.Kafesin yanına çok sık gidip onunla konuşun.Elinizi kafese sokun fakat tutmaya çalışmayın.Elinize alışsın.Parmağiniza çikmasi için işaret parmaginizi kuşunuzun gögus kismina tutun onu ürkütmeden parmağinizi kuşunuza dokundurup çıkmasini bekleyin.Dal darı ve yulafı elinizde yedirmeyi deneyebilirsiniz.Tüyü kadar ömrü olsun kuşunuzun ,hayırlı olsun.

1 hafta istediginiz şeylerin olmasi için çok erken bir süre.Kafesin yanına çok sık gidip onunla konuşun.Elinizi kafese sokun fakat tutmaya çalışmayın.Elinize alışsın.Parmağiniza çikmasi için işaret parmaginizi kuşunuzun gögus kismina tutun onu ürkütmeden parmağinizi kuşunuza dokundurup çıkmasini bekleyin.Dal darı ve yulafı elinizde yedirmeyi deneyebilirsiniz.Tüyü kadar ömrü olsun kuşunuzun ,hayırlı olsun.
Kafesde sakin durması için ne yapabilirim kendini yırtıyo kafesden dışarı çıkmak için çıktığında sakin bi şekilde saatlerce hareketsiz duruyor

Geri