Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum kafesten cikmak istemiyor neden acaba ?

Samet yaman

Yeni Üye
2 aylık muhabbet kuşlarım kafesin disinda elimde duruyor ama kafesin icinde elime gelmiyor geliyor hemen tunegine kaciyor , disari çıkarıyorum biraz duruyor sonra kafesine doğru ucuyor kafese bagimlilar ne yapmam lazim

2 aylık muhabbet kuşlarım kafesin disinda elimde duruyor ama kafesin icinde elime gelmiyor geliyor hemen tunegine kaciyor , disari çıkarıyorum biraz duruyor sonra kafesine doğru ucuyor kafese bagimlilar ne yapmam lazim
Kafesten zorla çıkarmak doğru bir hareket olmaz. Kapı açık kalsın merak edip çıkarlar zaten. Biraz küçükler ele alıştırması daha kolay olur. Kafes dışında elinize alıp geldiğinde ödül verin. Birkaç kez tekrarladığınızda onun için kendisi gelecektir. Yavaş yavaş koltuğa vesaire alıştırmak istediğiniz yerlere götürün, kafesi gözlerinden uzak tutun ve oraya bırakmaya çalışın. Ikisini bir koyarsanız durabilirler. Ben bu konuda sultanlar hakkında bilgiliyim ama muhabbetler küçükken hafif oldukları için çok uçtuklarını tahmin edebiliyorum, bir yere alıştırmak daha zor olacaktır. Ödül olarak özel kurutulmuş meyve veya normal meyve sebze ne seviyorlarsa onu kullanın, elma, havuçla deneyebilirsiniz.

Dışarda yem yedirin değişik oyuncaklarla oynayın merak edip onlarda oynayacaktır ama çift alıştırmak biraz zor olabilir örneğin milka kinder den çıkan şirinlere bayılıyor oynarken kendinden geçiyor artık yere düşme sesinden bile tanıyor elimde gördüğü an oynamak istiyor

Geri