Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum uçmayı bıraktı!

Beyzer2915

Yeni Üye
Öğlen saatlerinde kuşum dışarı çıkmak için kafeste dolaşıyordu. Kafesin kapısını açtığım gibi dışarı fırladı. Hep yüksekte uçuyodu hatta aşağıya alıştırmaya çalışıyoduk. Normal bir şekilde uçarken aniden alçak uçuş yaptı ve yere indi. Çok şaşırdık hemen elimi uzattım. Uçmaya çalıştı ama sağ kanadını yeterli açamıyordu. Diğerine göre hafif havada tutuyordu ve tam kapatamıyoedu. Halen de uçamıyor. Havalanmaya çalışıyor ama sadece sıçrıyor. Duvara çarpmadı veya yere düşmedi. Aniden oldu. Sebebi ne olabilir? Veterinere götürmeli miyim?

Ekli dosyalar

• 16048366008558699634627471839360.jpg
    16048366008558699634627471839360.jpg
    875.8 KB · Görüntüleme: 31
Kramp spazm benzeri bir durum olabilir. Öncesinde kafeste bir yere sıkışmış, çarpmış da olabilir. Yakınlarda bir veteriner varsa durumun müsait ise ve bu durum kuşa aşırı huzursuzluk veriyorsa götür.

Herhangi bir yere çarpmadı. Sabah pencereyi açmıştım. Acaba yel girmiş olabilir mi :D

Herhangi bir yere çarpmadı. Sabah pencereyi açmıştım. Acaba yel girmiş olabilir mi :D

İyide niye gülüyorsun?

Kuşa multivitamin takviyesi yapın. Özellikle b kompleks, kalsiyum, selenyum içermesine dikakt et. Versele laga opti breed tavsiyemdir. Vitamin eline ulaşınca 3 gün üst üste kullan. Ardından haftada bir kere düzenli kullanmaya devam et.

Multivitamin gelene kadar kuru maya kullanabilirsin faydası olur. İyi bir b komplekstir. Tam dolu suluğa çay kaşığının ucuyla eklenir. Mayalı su 6 saatte bir tazelenicek.....

İyide niye gülüyorsun?

Kuşa multivitamin takviyesi yapın. Özellikle b kompleks, kalsiyum, selenyum içermesine dikakt et. Versele laga opti breed tavsiyemdir. Vitamin eline ulaşınca 3 gün üst üste kullan. Ardından haftada bir kere düzenli kullanmaya devam et.

Multivitamin gelene kadar kuru maya kullanabilirsin faydası olur. İyi bir b komplekstir. Tam dolu suluğa çay kaşığının ucuyla eklenir. Mayalı su 6 saatte bir tazelenicek.....
Zaten vitamin takviyesi yapıyorum. Kuşum şuan kanadını dahi hareket ettiremiyo. Aradan saatler geçti. Şimdi ise sağ ayağının üzerine bile basamıyo. Yani bunun bi sebebi olmalı. Oturduğum yerde götürebileceğim bir veteriner de yok. İnsan ister istemez üzülüyo çünkü aniden böyle oldu. Normal bir şekilde uçarken..

Ekli dosyalar

• 16048600018857398573510558202783.jpg
    16048600018857398573510558202783.jpg
    674.2 KB · Görüntüleme: 29
Zaten vitamin takviyesi yapıyorum. Kuşum şuan kanadını dahi hareket ettiremiyo. Aradan saatler geçti. Şimdi ise sağ ayağının üzerine bile basamıyo. Yani bunun bi sebebi olmalı. Oturduğum yerde götürebileceğim bir veteriner de yok. İnsan ister istemez üzülüyo çünkü aniden böyle oldu. Normal bir şekilde uçarken..

Tahminim sinirsel bir rahatsızlık var. Bu yüzden dediğim takviyeleri yapın mutlaka. Elinizdeki ürünün içeriği yetersiz muhtemelen....

Attığım videoya da baktınız dimi? Bu işlemlerden sonra eğer düzelmez ise tekrar yazın antibiyotik tedavisi gerekebilir....

Attığım videoya da baktınız dimi? Bu işlemlerden sonra eğer düzelmez ise tekrar yazın antibiyotik tedavisi gerekebilir....
Doğal yollardan başlayarak gidicem. İlk başta kabak çekirdeğini deneyeceğim. İşe yaramazsa bir şekilde ilaç takviyesi ayarlayacağım.

Yalnız kuşun kanadı bu hale gelmeden bir gün önce, kafesinden bir gün boyunca hiç çıkarmadım. Önceki günlerde sabah ve akşam rutin olarak çıkartıp uçururdum.

Kanadının tutulmasının bir sebebi bu da olabilirmiş. Kabak çekirdeği verirken biraz da antreman yaptırmayı düşünüyorum. Gelişmelerden haberdar edeceğim sizleri