Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşuma Kafese Alıştırma Hk.

Ahmet Karaboğaz

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 2 ay önce erkek bir kuş aldım. Aldığım ilk günden beri hiç kafese sokmadım. Ancak akşamları avucuma alarak uyuması için kafese sokuyorum. Üstüne de siyah bir tül ile örtmek şartıyla.

Kuşumu kafeste tutmaya çalışan birisi değilim ama kuşumun kafesini evi olarak benimsemesini istiyorum. Ne zaman kafese koysam akşamları hariç, kafasını yemliğe sokuyor, yemleri dışarı çıkartıyor.Resmen tehdit ediyor.

Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?

SAM_9643.JPG

Demek senin yaramaz sana ultimatom veriyor [emoji1] bende aynen senin gibi kuşu sürekli dışarı salıyorum. Daha önce 2 kuşum bu hareketin aynısını yapıyordu bende izleyip gülüyordum. Oyun yapıyor diye. Kafesine oyuncak koyunca bu hareketi daha az yapmaya başladı. Demek ki kafeste de oyun oynamak istediği için öyle şeyler yapıyorlar :)

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yok ya bildigin teror estiriyor icerde. Oyuncaklari var ama disariya cok alisti. Bakalim nolcak hala salmadim disari :)

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alismamis kafesi evi olarak gormuyor haklida disarda ozgur ve mutlu tek kus besleyenlerin geleneksel yasadiklari kucukken alistirmak kafese belirli zamanda kafeste tutmak daha iyi olurdu buyudukce zorlasiyor tepkisini koyuyor zaman belirleyin o zamanlarda salin kafestezaman gecirsin ki alissin

Alismamis kafesi evi olarak gormuyor haklida disarda ozgur ve mutlu tek kus besleyenlerin geleneksel yasadiklari kucukken alistirmak kafese belirli zamanda kafeste tutmak daha iyi olurdu buyudukce zorlasiyor tepkisini koyuyor zaman belirleyin o zamanlarda salin kafestezaman gecirsin ki alissin
Vallahi bilmiyorum. Kapatıyorum kafese. Odama geçiyorum. Beni görür görmez deliriyor, direkt yemlere saldırıyor. Ben de üzülüyorum. Dayanamıyorum. Daha 2 aydır ben de. Çok emek sarfettik şimdi de üzmek istemiyorum.

Bugün bişey daha dikkatimi çekti. Sürekli biryerlerde tek ayağını çekip uyukluyor. Normalde çok hareketli. Neden olabilir ?

Geri