Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumu Kafeste Tutamıyorum

Blgn

Yeni Üye
Tüm forum sakinlerine selamlar. 1 aylık yavru muhabbet kuşu edindim 4 gün önce. 2. günden beri dışarı salıyorum gündüz tüm gün.Elime omzuma alıştı. Gece kafesine sokunca resmen çıldırıyor durmak istemiyor kafeste. Zorla dışarı çıkmaya çalışıyor ,kafesin demirlerine kendini vuruyor. Sizce ne yapmalıyım ? 24 saat dışarıda tutmakta istemiyorum gece tehlikeli olur diye.

Gece siz yatana kadar kuşunuz sizinme dışarıda dursun siz yatarken kuşu kafese koyun.
Eyer ötmeye devam ederse kafesin üzerine birşey örtün sabah geri alırsınız.

Gece siz yatana kadar kuşunuz sizinme dışarıda dursun siz yatarken kuşu kafese koyun.
Eyer ötmeye devam ederse kafesin üzerine birşey örtün sabah geri alırsınız.

Peki böyle yapınca ilerde alışırmı gece kafese aldığımda , yoksa gündüz salıyorum diye hep kafese alınca kendini sağa sola vuracak mı ? Aldıktan 2 gün sonra salınca hata mı ettim. Ele iyi alıştı ama bu seferde kafese koymak çok sıkıntılı oldu

Şahsi fikrim kuş dışarı çok alışmayacak, kafesin onun evi olduğunu benimseyecek. Keşke ilk baştan salmasaydınız. Dışarı salmadan kafesin içinde de elinize alıştıra bilirdiniz.

h
Tüm forum sakinlerine selamlar. 1 aylık yavru muhabbet kuşu edindim 4 gün önce. 2. günden beri dışarı salıyorum gündüz tüm gün.Elime omzuma alıştı. Gece kafesine sokunca resmen çıldırıyor durmak istemiyor kafeste. Zorla dışarı çıkmaya çalışıyor ,kafesin demirlerine kendini vuruyor. Sizce ne yapmalıyım ? 24 saat dışarıda tutmakta istemiyorum gece tehlikeli olur diye.

hayırlı olsun yeni arkadaşınız. size alışması da çok güzel bir şey. kafesiniz ufak ise değiştirin benim fikrim. kesin konuşmuyorum ama ufak kafesleri kuşlar pek sevmiyor doğal olarak. 1-2 hafta kadesinde dursun çıkarmayın. eğer erkek ise bu bence gerekli. çünkü erkek kuşlar yeni geldikleri yeri sahiplenirler. erkek ise eğer kadesini bi sahiplensin. benim fikrim bu.

Teşekkür ederim evet kuş erkek. Kafeste üretim kafesi diye geçen kafeslerden. Küçük kafes alıpta içine koymaya kıyamadım. En az 1 hafta ne kadar bana sıkıntı yapsada dayanıp salmayım o zaman kafesine biraz alışsın. Aksi halde böyle kafese sokunca 1 saat duvardan duvara vuruyor kendini

Geri