Sevde

Aktif Üye
10 Nis 2018
38
0
6
22
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Kuşumun 4 yumurtası var fakat yuvasının tabanında çukurluk yok, yumurtlamadan önce de içine ya da dışına ne koyduysak istemedi attı. Yumurtalar belli bir alana kaydığı için üstüne otururken sıkıntı çekiyordu altına taşımakta, şimdi ilk yumurta çıktı fakat rahat edemiyor sürekli stresli çırpınıyor altına sokmaya çalışıyor 3 yumurta ve yavruyu, hiç durmuyor dolayısıyla içerde bir cümbüş kendisi de uyuyamıyor, yavrularına zarar geliyor da olabilir bu arada, kutuyu dengelemeye çalıştım fakat yine de tam rahat olmadı. Kuş insana da çok alışık değil fakat içine zorla talaş doldursam yavruları bırakma gibi bir tepki verir mi? (Yumurtlamadan önce zorla koymuştum atmıştı) Tecrübesi olanlar paylaşırsa çok sevinirim, ışığı da kapatamıyorum bu durumdayken

Mustafacakmak

Profesyonel
Muhabbet Kuşu Üreticisi
25 Ocak 2018
2,604
711
113
36
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Kuşumun 4 yumurtası var fakat yuvasının tabanında çukurluk yok, yumurtlamadan önce de içine ya da dışına ne koyduysak istemedi attı. Yumurtalar belli bir alana kaydığı için üstüne otururken sıkıntı çekiyordu altına taşımakta, şimdi ilk yumurta çıktı fakat rahat edemiyor sürekli stresli çırpınıyor altına sokmaya çalışıyor 3 yumurta ve yavruyu, hiç durmuyor dolayısıyla içerde bir cümbüş kendisi de uyuyamıyor, yavrularına zarar geliyor da olabilir bu arada, kutuyu dengelemeye çalıştım fakat yine de tam rahat olmadı. Kuş insana da çok alışık değil fakat içine zorla talaş doldursam yavruları bırakma gibi bir tepki verir mi? (Yumurtlamadan önce zorla koymuştum atmıştı) Tecrübesi olanlar paylaşırsa çok sevinirim, ışığı da kapatamıyorum bu durumdayken
Yuvanın iç ölçülerine uygun 1 1.5 cm kalınlığında bir tahta kestirim mümkünse kara çam onun merkez olarak ortasını işaretleyip kaşık gibi oval olacak şekilde oyun bir nevi folluk yapı n ortada çukur olur içine yerleştirin bit sıkıntı olmaz

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sevde

Aktif Üye
10 Nis 2018
38
0
6
22
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Yuvanın iç ölçülerine uygun 1 1.5 cm kalınlığında bir tahta kestirim mümkünse kara çam onun merkez olarak ortasını işaretleyip kaşık gibi oval olacak şekilde oyun bir nevi folluk yapı n ortada çukur olur içine yerleştirin bit sıkıntı olmaz

Bunu en kısa zamanda yapmaya çalışacağım çok teşekkürler. Sabaha kadar idareten yapabileceğim bir şey önerir miydiniz peki?

Mustafacakmak

Profesyonel
Muhabbet Kuşu Üreticisi
25 Ocak 2018
2,604
711
113
36
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Bunu en kısa zamanda yapmaya çalışacağım çok teşekkürler. Sabaha kadar idareten yapabileceğim bir şey önerir miydiniz peki?
Şu an aklıma başka bir şey gelmiyor ama koyacağınız tahtadaki oyuk biraz büyük olsun çapı 7 cm felan olsun zaten disannice doğru derinleşerek gireceği için yumurtalar dipte toplanıp çok derin olmasın ama kuş bu sefer rahtsız olur 1cm yakın bir derinlik sağlayın yeter

• Beğen
Tepkiler: Sevde

Selçuk YÜKSEL

Profesyonel
17 Ara 2016
5,377
1,604
113
40
Evcil Hayvanı
M. Kuşu, Kanarya
Kuş sayısı
10 ile 20 tane
Yuvalığı değiştirerek deneyin. Eğer reddederse eski yuvalığı tekrar takaraınız. İçine plastik folluk girecek şekilde bir folluk olsun. Büyük boy. Her ihtimale karşı mustafa beyin önerdiği tahtayı da yaptırın. Yumurtaların dışa doğru hareket etmeyeceği ovallikte olsa yeter.

• Beğen
Tepkiler: Sevde

Mustafacakmak

Profesyonel
Muhabbet Kuşu Üreticisi
25 Ocak 2018
2,604
711
113
36
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Bu arada hicbtaban malzemesi eklemeyi denenmemiş siniz sanırım bence 1 tutam ekleyin deneyin