Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Poposuna Dışkı Yapışıyor temizlemelimiyim?

• Konbuyu başlatan kletra
  • Başlangıç tarihi
K

kletra

Guest
arkadaşlar dün aldığım muhabbet kuşumun popsuna fena halde dışkı yapışıyor ilk başlarda ellemeyeyim birşey olmaz dedim ama şuan çok fazla yapışmış deliği tıkamış gibi görünüyor ona bir müdahalede bulunmalımıyım yoksa kendi kendine temizlenirmi, veya temizlemezsem dışkısını yapamayıp ölme riski varmı? lütfen yardım edin eğer temizlemem gerekiyorsa nasıl temizleyebilirim kuş ellettirmiyor kendini.

Ben yavrularda yaşıyorum o problemi.Kuruyup yapışıyor tenine diye zeytinyağı sürüyorum çok az yumuşadıktan sonra kuru bir peçete ile temizliyorum belli bi süre sonra olmuyor zaten.

Ben yavrularda yaşıyorum o problemi.Kuruyup yapışıyor tenine diye zeytinyağı sürüyorum çok az yumuşadıktan sonra kuru bir peçete ile temizliyorum belli bi süre sonra olmuyor zaten.

merhaba kuşumun poposunda resmen bir ton dışkı var ve kurumaya devam ediyor ilk sorum şu bu yapışma bir sorun oluştururmu? ikinci sorum ise bu dışkıyı nasıl temizleyebilirim elime alarakmı?

İlk sorunuzun cevabı : Dışkı durdukça mikrop olur hastalık olur kuş rahatsız olur dışkısını yapmakta problem yaşar.
İkinci sorunuzun cevabı : ''Kuruyup yapışıyor tenine diye zeytinyağı sürüyorum çok az yumuşadıktan sonra kuru bir peçete ile temizliyorum'' Bu işi elimle yapıyorum başka alternatif yok zaten ?

İlk sorunuzun cevabı : Dışkı durdukça mikrop olur hastalık olur kuş rahatsız olur dışkısını yapmakta problem yaşar.
İkinci sorunuzun cevabı : ''Kuruyup yapışıyor tenine diye zeytinyağı sürüyorum çok az yumuşadıktan sonra kuru bir peçete ile temizliyorum'' Bu işi elimle yapıyorum başka alternatif yok zaten ?

kuş elime aldığımda koparırcasına ısırması olmasa bu iş kolay olacak gibi :)

Geri