Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşuna mama vermek

erybsa

Yeni Üye
merhabalar ben kuşuma internette gördügün yumurta mamasını vermek istiyorum kuşum daha 2 aylık bişe olurmu

Olmaz hatta iyi olur. Küçüklükten alışırsa daha sonra mama yememe sorunu olmaz.

Haftada 1 günle başlayın büyüdükçe haftada 2 güne ergenlik döneminde haftada 3 güne çıkarabilirsiniz.

Zarar vermez ancak ! çok önemli bir husus var. Dilerseniz her gün verin ama azar azar verin. Azdan kastım 2-3 saatte bitireceği kadar. 3 saat sonra bitmemişse dökün o mamayı. Yumurta çok faydalıdır ama dikkatli kullanılmazsa zehre dönüşebilir. Dikkatli olun.

Zarar vermez ancak ! çok önemli bir husus var. Dilerseniz her gün verin ama azar azar verin. Azdan kastım 2-3 saatte bitireceği kadar. 3 saat sonra bitmemişse dökün o mamayı. Yumurta çok faydalıdır ama dikkatli kullanılmazsa zehre dönüşebilir. Dikkatli olun.
peki direk yumurta yarım haşlanmış yumurta versem olurmu

olur sorun değil hatta kabuğunu soymadan verin. ama dediğim gibi 3 saat sonra önünden alın. Yumurta çabuk bozuluyor.

Yumurtanin beyazini vermeyin ishal yapiyor cok sulu %75'i su falan diyorlar ve sarisini öneriyorlar buna ne diyorsunuz Selcuk Yüksel beyfendi?

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Yumurtanin beyazini vermeyin ishal yapiyor cok sulu %75'i su falan diyorlar ve sarisini öneriyorlar buna ne diyorsunuz Selcuk Yüksel beyfendi?

Gesendet von iPhone mit Tapatalk
Welli bey sizin dediğiniz gibi olsa içtiği su yumurta akına oranla daha çok su ihtiva etmiyor mu ? :) İshal olmaması için suyunu kesmek mi gerekir ? Su ihtiva etmesi ishal edeceği anlamına gelmez. daha önce de yazmıştım. Sulu dışkılama ile isal farklı şeylerdir. Mesela kuşa 6-7 saat yemek vermeyin sadece su içsin dışkısı sulu olur. Bu İshal olduğu anlamına gelmez. İshal bir hastalık nedeniyle oluyorsa tehlikelidir. Sulu dışkılama sorun teşkil etmez. Mesela yeşillik yediklerinde de sulu dışkılarlar. Ama bu sorun değildir.

Geri