Karadeniz Pet

Muhabbet kuşunun sertçe bir yere çarpması.

muhabbetce

Yeni Üye
Merhaba konuyu nereye açacağımı bilemedim şimdiden kusura bakmayın. Bugün 3 yıllık muhabbet kuşum sertçe başını kapıya vurarak yere düştü. Uykudaydım, beni uyandırdıklarında elime aldığımda çırpınıyordu 5 dakika geçmeden maalesef hayatını kaybetti. Gerçekten ölüm çok kötü bir olay hala etkisindeyiz, evde yas var gibi.

Şimdi benim öğrenmek istediğim böyle birşey başımıza geldiğinde ilk olarak ne yapmamız gerekiyor. Ben 5 dakika içinde bi veterinere götürdüğüm taktirde yaşayacak mıydı?

Yapacağın pek birşey yok aslında büyük ihtimal korkudan ölmüştür kalp krizi geçirmiştir kuşun yani kuşun karakterine bağlı aynı olay yakınımın başına geldi kafasını çok sert çarpmasına ramen yaşadı fakat diğer kuşu azcık çarpmasına ramen o anki şok ile kalp krizinden çırpınarak öldü o yüzden pek yapacak bir müdahale yok tek yapmanız gereken avcunuza alıp yavaş yavaş okşayarak sakinleştirmek masaj yapar misali.

Hayvan beslemek çok kötü bir anı insan hayatında, hele duygusal bağ kurarsa insan. Ona çok çok iyi bakıyorduk, hiç kafeste kalmadı sürekli evin içinde dolanıyordu. Hatta dışarı çıkarıp omuzumda markete bile gidiyordum, bir kez dışında hiç uçmadı omuzumdan. 2 tane kafesi de vardı.

Hayvan beslemek çok kötü bir anı insan hayatında, hele duygusal bağ kurarsa insan. Ona çok çok iyi bakıyorduk, hiç kafeste kalmadı sürekli evin içinde dolanıyordu. Hatta dışarı çıkarıp omuzumda markete bile gidiyordum, bir kez dışında hiç uçmadı omuzumdan. 2 tane kafesi de vardı.
Evet maalesef öyle :/

Geri