Karadeniz Pet

Muhabbet kusu cennet papagani

Ainebula

Yeni Üye
Muhabbet kusumun yanina cennet papagani almak istiyorum acaba birlikte yasarmi

Ben sehbadan salma kafese dönüştürülmüş kafeste bir süre beslemiştim
Kafes ölçüleri ortalama olarak
80 uzunluk
50 en/derinlik
70 cm
Ortalama olarak göz kararı bu şekilde ölçüleri vardı. Muhabbet kuşlarının ayaklarını genelde ıssırıyorlar ama bendeki kafes geniş olduğundan riskli bir durumla karşılaşmadım birkaç ay bu şekilde besledim. Daha sonra memlekete giderken komşuya bakması açısından bırakmıştım kuşları 45/35 üretim kafesiyle 1 muhabbet kuşu ve 1 cennet vardı biz memleketteyken komşunun dediklerine göre cennet muhabbet kuşuna saldırmış zarar vermiş ondan dolayıda ayırmışlar kuşları. Cennet papağanları boyut olarak diğer papağan türlerine oranla muhabbet kuşlarından çok büyük sayılmasalarda güçlü,atik,hızlı ve gerektiğinde kendini savunmak bölgesini korumak için saldırgan olabiliyorlar ayrıca birazda sesleri yüksek arada duyunca hoş gelebilir ama besleyecekseniz uyuduğunuz odada beslemenizi önermem.

İkinci kafese müsait değilse durumunuz kesinlikle hayır.kuşlar kendi türüyle bile anlaşamayabilir siz 2 farklı türü aynı ortamda beslemek istiyorum diyorsunuz.2.kafes şart hastalık,kavga olsa kuşları ayırmanız gerekir.

Geri