Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşum Alışıyor Mu?

Ahmet Talha

Yeni Üye
Aynada kendini gördü ve son 1 haftadır ayna karşısında çok zaman geçiriyor. Hasta olunca mecburen zorla tutup ilaç verdik 3 gün güveni kırıldı biraz hissediyorum. Kafesi gün boyu açık ben bilgisayardayken ara sıra gelip klavyenin üzerinde geziniyor, kafesinin üzerine çıkıp beni izliyor ama klavyedeyken yaklaştığım zaman kaçıyor koşarak genelde ayna karşısında olunca parmağıma aldığım zaman geri kaçıyor ayna karşısına yine de yasladığım zaman parmağıma çıkıyor, karnını boynunu sevdiriyor ara sıra da başını okşamama izin veriyor. Ayna karşısındayken de birkaç kere öpebildim çok cekinmedi. Alışıyor mu sizce? Kafesine çok girmiyor ara sıra parmağıma alıp ben götürüyorum su içsin yem yesin diye. Ayna karşısında değilse kendi de giriyor yem fln yiyor. Özledim bugün evde yalnız akşama kadar.

Aynada kendini gordugu icin ilgi gosteriyor baska bir kus sanip normal. Sizden daha cok bence aynaya alisiyor :D

Aynada kendini gordugu icin ilgi gosteriyor baska bir kus sanip normal. Sizden daha cok bence aynaya alisiyor :D
Of bu durum beni üzüyor. Önceden oyuncak arabaların üstüne çıkar izlerdi sonra aynada kendini keşfetti yerini taşıyamam. Neyse en azından az buçuk merak edip yanıma geliyor :D

Bu tip davranislarda sizi unutmaz zaten gelir bir miktar kalir gider :D

Bu tip davranislarda sizi unutmaz zaten gelir bir miktar kalir gider :D
Bi de suya alışırsam güzel olacak lavaboya götürdüm suyu açtım hafif ama çok korktu uçuştu konacak yer bulamadı. Geri koluma kondu odasına götürdüm. Banyoluk alsam da girmez gibime geliyor kendim de yıkamak istemiyorum hasta oldu ilaç verdik toparlandı biraz ama hapsuruyor sanırım arada.

Banyoluk daha saglikli almazsaniz. 2.5ltlik pet siseye girebilecek sekilde alan acın kare sekilde, biraz derin olsun, kare alanı bantlayin 2 3 kat ayaklarini kesmesin bir miktar su ekleyin birde yesillige alisiksa onu koyun girer banyoluga da aynisini yapabilirsin yesilligi

Banyoluk daha saglikli almazsaniz. 2.5ltlik pet siseye girebilecek sekilde alan acın kare sekilde, biraz derin olsun, kare alanı bantlayin 2 3 kat ayaklarini kesmesin bir miktar su ekleyin birde yesillige alisiksa onu koyun girer banyoluga da aynisini yapabilirsin yesilligi
Suya girmiyor dondurma kabı VS denedik yanaşmıyor. Marul, kayısı VS verdim yedi alıştı birkaç gün içinde görünce ulaşmak için hareket bile etmeye başladı hatta. Ama şu an marul fln yok yapamıyorum onu ve yemiyor, girmiyor suya yine daha önce denedim onu da. Belki yeni olduğu için çekindi ama yem almaya gidince banyoluk da alayım.
Bence aynayı alın derim
Bu mümkün değil aynalı vitrin var.

Surekli baski kurun boyle, koyun marulu yesilligi suya girecektir.

Muhabbet kuşları suyu çok sever. Suyla oynamak, banyo yapmak onlar için çok eğlencelidir. Gerekli ortam ve biraz zaman ile alışacaktır.

Deneyim merak edip girer belki banyoluk alınca

Ben de öyle okudum hep ama yaklaşmıyor aynayı keşfetmesi kötü oldu tamamen oraya odaklı şu anda.
Ben aynayı tavsiye etmiyorum. Bence hayvana eziyetten başka bir şey değil. Üzerini örtün bence. Ayrıca muhabbet kuşlarının tüyleri ıslanınca, tekrar kuruyuncaya kadar uçmada sıkıntı yasarlar. Bu nedenle güvenmedikleri ortamda ıslanmak istemezler. Bu yüzden zamana ihtiyaç var demiştim

Geri