Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum bana arkasını döndü

Boni

Yeni Üye
Kuşum yaklaşık bir haftadan fazla süredir bizimle. Aldığımızdan beri yemliğimizin tutamaçlarından kendini sokup bizden kaçıyordu. Ardından dün itibariyle sırtında bu sürtünmeye bağlı olarak bir hafif kırmızılığın farkına vardım. Hemen yemliklerin konumunu değiştirdim. O sırada da kuşu uçması için saldık. Yaklaşık 2 3 saat arası kafes dışında avizenin üstünde durdu. Haliyle onu kafesine sokmak için bulunduğu yerden uçurduk. Öyle ya da böyle zor olsa da yakaladık. Tabii çok ciyakladı. Bundan önce geldikten 3 gün sonra da salmıştık gene aynı tepkiyi verdi. Tek bir farkla, bu sefer kafesine koyduğumuz zaman bize adeta küstü, arkasını döndü ve bir gündür böyle. Endişelenmeli miyim, kuşum neden bana hâlâ alışamadı, sürekli yanımızda olmasına rağmen neden hala çok korkuyor? Ne yapmalıyım neler önerirsiniz?
Not: kuşum dişi, daha yavru henüz 3 4 aylık.

ben muhabbet kuşumla bir gün ilgilenmezsem bana küsüyor galiba dışarı çıkmak istemiyor ve ellediğimde ısırıyor
dal darı veya ballı kraker veya yemi avcuna al yavaşçana uzat hem eline alışır hemde barışır ben öyle yaptım

Emin ol hepsini denedim elimi kafese soktuğum an kaçacak yer arıyor feci şekilde ciyaklıyor anlam veremiyorum

Emin ol hepsini denedim elimi kafese soktuğum an kaçacak yer arıyor feci şekilde ciyaklıyor anlam veremiyorum
hocam elinizi kafeste tutmaya devam edin yarım saat boyunca. bir müddet sonra sakinleşecektir. yarım saat sonra yavaş yavaş sevmeye dokunmaya başlayın. böyle böyle alıştırabilirsiniz.

Geri