Karadeniz Pet

Muhabbet kuşum gece kustu, şimdi de ishal oldu ne yapmalıyım ?

eegdilmen

Yeni Üye
Herkese merhaba,

Yaklaşık 1.5 yıllık olan erkek muhabbet kuşum dün gece kusmaya başladı. Uyumaya çalışırken etrafa yem dökülüyormuş gibi bir ses duydum ve kuşumu kontrol etmek için ışığı açtığımda kuşun kafasını sallayarak etrafa yediği herşeyi ağzından çıkartarak fırlattığını gördüm. Bu durum gecenin saat 3 ünde bi 5-10dk kadar devam etti ve sonrasında durup uykusuna devam etti. Şimdi sabah saat 11 civarlarında ishal olduğunu fark ettim. Hareketleri açısından enerjisi yerinde gözüküyor ama net bir farklılık var o da dişi kuşumuzu yanına yaklaştırmıyor, dişi yanına gelir gelmez gagalamak için üstüne koşuyor (normalde ikisi aynı kafeste kalıyor bu arada). Bu durumda ne yapmalıyım ? Bir veteriner görmesi gerekir mi yoksa gözlemlemeye devam mı edeyim?

Yardımınız için teşekkürler şimdiden.

Arkadaşlar saat 11 den beri 4-5 kez daha kustu ama başka bir sıkıntısı yok gibi duruyor, herhangi bir öneriniz varsa bekliyorum. Teşekkürler.

kursak mantarı olabilir iki kuşu birbirinden ayırın bulaşablir.

ve beklemeyin lütfen kursak mantarıysa hızla ilerleyeblir aniden ölebilir de imkanınız varsa kuşlardan anlayan bi veterinere götürün hemen

Geri