Karadeniz Pet

muhabbet kusumu kedi öldürdü

fizaburak

Yeni Üye
ilk defa balkonumuza konup bize siginmisti , o gunden beri oglum gibiydi, bu yaz seyahat dolayisiyla kusu yanima aldim baska sehirde zemin bi kata yerlestim , her sey guzeldi kusum otuyordu pencerelere herseye dikkat ediyordum onun icin ozel tohumlar istetiyordum ona ozel isik aciyordum fakat onu eceline getirmisim haberim yok, dun disardan gelen bi aramayla evden ciktim , kusum o anda uyuyordu ve hic aklima gelmedi o an pencereyi acik biraktim ama uzerinde tul perde vardi kedi ile ilgili hicbisey yoku aklimda,ciktim evden , dalgindim zaten fkat disardayken asiri huzursuzdum zevk almiyordum hicbirseyden , eve donduk , benle ayni evde kalan arkadas kapidayken dalga amacli "senin kusu kedi kapmis olmasin la .d " dedi , o an gulduk fakat sanki gercekmis gibi korkuyordum cok garipti , iceri girip kafese baktim , icinde yoktu , yerdeydi , melek beyazi kanatlari kana bulanmisti , kedi onu sirf zevk icin oldurmustu , o an sok gecirip dona kalmistim, ani bir ciglik atmamla salya sumuk aglamam bir oldu , saatlerce agladim , yuz kaslarim agriyordu artik , hayatimdan nice insan gecti , sevgililerim oldu fakat hicbirine benim bu melege baglandigim gibi baglanmadim, canim zuzim benim suan omzumda ötüyor olacakti ama yok , cok kotu bisey arkadaslar , hayatimin 1. onceligi o idi herseyim idi fakat yok , eskiden buralara bakar insallah benim basima gelmez derdim fakat goruyorsunuz , hayatta ne olacagi beli degil , cok garip . hala aglamamak icin tutuyorum cogu zaman kendimi

Melek Zuzinin anisina

Çoğu insanla bağ kuramazken bu güzelim hayvanlarla gönül bağı kurabiliyoruz. Gittiklerinde de çok çekilmez gibi geliyor hayat. Başınız sağ olsun.

Çoğu insanla bağ kuramazken bu güzelim hayvanlarla gönül bağı kurabiliyoruz. Gittiklerinde de çok çekilmez gibi geliyor hayat. Başınız sağ olsun.
sagolun hocam gercekten de dediginiz gibi , insanin bu kadar kucuk bir canliyla bu kadar buyuk bag kurmasi cok sasirtici olabiliyor
daha bu kadar sevimli melek bir canli gelemez dunyaya benim icin
keske evden ayrilmasaydim keske bana o telefon gelmeseydi , suan kusum hayatta olabilirdi
ama ne yaparsan yap olmuşla ölmüşe care yok

Allah rahmet eylesin.onlar çok savunmasız canlılar onlar adına herşeyi bizim düşünmemiz gerekiyor.en ufak bir hatamız onların hayatını kaybetmesine sebep oluyor.keşke bu kadar hassas ve tehlikeye açık olmasalar.

Çok ama çok üzüldüm, acınızı paylaşıyorum. Videoyu izlerken de gözlerim doldu.
Hayvanları korumak için her ihtimali hesaplıyoruz, onlara çok özen gösteriyoruz ama bazen sizin yaşadığınız gibi hesaba katamadığımız ya da öngöremediğimiz üzücü durumlar yaşanabiliyor.
Benim kuşum da 12 yaşında aniden kalp krizi geçirip ölmüştü. Aradan yıllar geçmesine rağmen hala aklımda, haftalarca ağladığımı hatırlıyorum.
O yüzden kuşu kaybetmenin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum.
Başınız sağ olsun, kuşunuzu ve anılarınızı unutmayın.

Çok ama çok üzüldüm, acınızı paylaşıyorum. Videoyu izlerken de gözlerim doldu.
Hayvanları korumak için her ihtimali hesaplıyoruz, onlara çok özen gösteriyoruz ama bazen sizin yaşadığınız gibi hesaba katamadığımız ya da öngöremediğimiz üzücü durumlar yaşanabiliyor.
Benim kuşum da 12 yaşında aniden kalp krizi geçirip ölmüştü. Aradan yıllar geçmesine rağmen hala aklımda, haftalarca ağladığımı hatırlıyorum.
O yüzden kuşu kaybetmenin ne demek olduğunu çok iyi biliyorum.
Başınız sağ olsun, kuşunuzu ve anılarınızı unutmayın.

sagolun hocam sizin de basiniz sagolsun
onu unutmak ne kelime , telefonumda evde heryerde onun fotografi var
evde onun tuylerini goruyorum simdi
normalde gidip saklardim tuyleri ama o yok artik
kafesini ne yapacagim bilmiyorum
yeni bi kus almayi hic dusunmuyorum
ah be zuzim keske burda olsaydin

Kafesini hatıra olarak saklayabilirsiniz. Ne desek boş, çok üzücü... Yüreğinde hayvan sevgisi ve hayvanlarla dost olmanın ne olduğunu bilmeyenler için anlaşılmaz bu acı. Bizler, bu güzel varlıkları, en yakın dostumuz olarak gördüğümüz için kayıpları halinde çok derinden üzülüyoruz. Eve her girdiğimizde onun her zamanki yerinde olmaması ve onun yokluğuna alışmak çok zor. Ben, benimle 12 yıl yaşayan kuşumun kafesini hatıra olarak sakladım. Benim en yakın dostumdu kuşum. Siz de aynı duyguyu paylaşıyorsunuz ki derinden etkilendiniz. Başınız sağ olsun tekrar.

Allah rahmet eylesin.Başınız sağ olsun. :(

Geçmiş olsun çok üzüldüm yazın özellikle minik dostlarımız için daha dikkatli olmalıyız

Başın sağolsun.. yeni kuş almayı düşünmüyorum deme acısı ancak öyle hafifliyor.. bende bu sabah kızımı kaybettim. Ama eşi vardı onun.. sabahtan beri ağlıyorum ama en azından mavişi görünce onu mutlu etmek için kendimi toparlıyorum

Valla bu canların sorumluluklarını alıyoruz. Hiçbirşeyi ihmale gelmiyor. Kardeşimin kuşunu kaptırmıştım daha önce bi camı acık bıraktım diye. Gecen de evde yere daha yakın olan bir pencere var orası açık kalmış kedi giriyormuş babam son anda kediyi kovalamış. O pencereyi hiç açmıyoruz artık.

Bende dün kaçırdım. Acısı ne kadar sürüyor acaba. Canım yanıyor hala

Allah rahmet eylesin. Bende kedi almayı düşünüyordum vazgeçtim. :(