Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun çok sık soluk alıp vermesi

Cheer up

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,
Muhabbet kuşum çimen 3.5 yaşında bir muhabbet kuşu. Son 2-3 gündür sık sık nefes alıyor ve kısa mesafe uçmasına rağmen ağzını açarak nefes almaya başlıyor ve çabuk yoruluyor. Bu olay yaşanmadan birkaç gün öncesi evin tozlu bölgesinde tozlarla oynamış ayrıca son zamanlarda çeşitli vitamin takviyeleri verdik bu durumlardan kaynaklı olabilir mi? Bana yardımcı olur musunuz lütfen?

Merhaba arkadaşlar,
Muhabbet kuşum çimen 3.5 yaşında bir muhabbet kuşu. Son 2-3 gündür sık sık nefes alıyor ve kısa mesafe uçmasına rağmen ağzını açarak nefes almaya başlıyor ve çabuk yoruluyor. Bu olay yaşanmadan birkaç gün öncesi evin tozlu bölgesinde tozlarla oynamış ayrıca son zamanlarda çeşitli vitamin takviyeleri verdik bu durumlardan kaynaklı olabilir mi? Bana yardımcı olur musunuz lütfen?
Kuşunuz sürekli böyle hızlı hızlı nefes alıyor mu, yoksa sadece uçtuğunda ya da hareket ettiğinde mi nefes almada güçlük yaşıyor? Solunum problemi olabilir. Kuşunuzun tünekteyken "yandan kuyruğu gözükecek şekilde" bu şekilde nefes alırken videosunu gönderir misiniz? Kuyruğunda aşağı-yukarı sekme oluyor mu? Ayrıca yeni yapılmış dışkılara da bakalım.

Merhaba arkadaşlar,
Ayrıca vitaminler çok sık ve fazla vermediğiniz sürece kuşunuza zarar vermez.
Tozlarla oynamış derken birikmiş toz ve tüylerle mi temasta bulundu?

Geri