Karadeniz Pet

Muhabbet Kuşumun Hasta Hali

muhabbetmavis02

Yeni Üye
Bundan 5 gün önce muhabbet kuşumun poposuna oldukça kuru ve küçük olan bir dışkı parçasının yapıştığını gördüm.Parçayı ıslak pamuk ile aldıktan 1 gece sonra uyandığımda kuşun poposunun tamamen tıkandığını fark ettim.Hemen dışkı parçalarını temizleyip poposuna zeytinyağı sürdüm.Bir de suyuna multivitamin ilavesi yaptım.Kuş birkaç gün boyunca eski neşeli haline döndü fakat son 2 gündür kuşun kakası sürekli değişken durumda(dün ishaldi,bugün nispeten kuru) ve özellikle bugün çok halsiz.Yem yemiyor,suyunu ise ben yanına gelip suluğunu değiştirir gibi yaptığımda içiyor.Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürlerKuşun dışkılarının anlık fotoğrafı: IMG_20180923_180630.jpg

Kuşa kabız tedavisi ama kuş kabız değilmiş sanırım. Her yapışan dışkı kabızlık olmuyor. Dışkı sertse ve kuş dışkı yapmakta zorlanıyorsa bu kabızlıktır. Kuşun suluğundaki suyuna dört beş damla elma sirkesi damlatın. Avidiare ilacın bir bakın.

Kuşa kabız tedavisi ama kuş kabız değilmiş sanırım. Her yapışan dışkı kabızlık olmuyor. Dışkı sertse ve kuş dışkı yapmakta zorlanıyorsa bu kabızlıktır. Kuşun suluğundaki suyuna dört beş damla elma sirkesi damlatın. Avidiare ilacın bir bakın.
Yardımınız için teşekkür ederim.Suluğuna elma sirkesi damlattım,vitaminle sirkeyi aynı anda koymam kuş için sakıncalı olur mu?Normalde Vitamini 7 damla damlatıyorum.Avidiare eczaneden reçetesiz alınıyor mu?

Yardımınız için teşekkür ederim.Suluğuna elma sirkesi damlattım,vitaminle sirkeyi aynı anda koymam kuş için sakıncalı olur mu?Normalde Vitamini 7 damla damlatıyorum.Avidiare eczaneden reçetesiz alınıyor mu?
İki suluk kullanırsanız daha iyi olur. Aynı anda ikisini de suya ilave etmeyin kimyaları değişebilir. Reçete kısmını bilemiyorum maalesef eczacınıza danışın.

İki suluk kullanırsanız daha iyi olur. Aynı anda ikisini de suya ilave etmeyin kimyaları değişebilir. Reçete kısmını bilemiyorum maalesef eczacınıza danışın.
Kuş yarına kadar dayanabilirse ilacı alacağım.Durumu şu anda 2 saat öncesiyle aynı fakat hiç yem yemiyor ve hiç dışkılamıyor.Kafesinin tabanında hala o attığım fotoğraftaki dışkılar var.Yem yememesi sebebiyle açlıktan ölmemesi için yapabileceğim bir şey var mı?

Kuş yarına kadar dayanabilirse ilacı alacağım.Durumu şu anda 2 saat öncesiyle aynı fakat hiç yem yemiyor ve hiç dışkılamıyor.Kafesinin tabanında hala o attığım fotoğraftaki dışkılar var.Yem yememesi sebebiyle açlıktan ölmemesi için yapabileceğim bir şey var mı?
Yemi avcunuzdan yedirin yine yemiyorsa şırınga ile elle besleme yapın.

Yemi avcunuzdan yedirin yine yemiyorsa şırınga ile elle besleme yapın.
kesinlikle tavsiye etmem kuşu daha çok yıpratıyoruz. Kuşun hastalıgında yem su vitamin gibi yapmamız gerekenleri yaptıktan sonra en güzeli hiç yanına yaklasmayıp kendş haline bırakmak aksi taktirde hasta kuşu çok yoruyoruz

Geri