Karadeniz Pet

Muhabbet kuşumun kafasındaki tüyler dökülüyor

Gökçe2829

Yeni Üye
İki tane muhabbet kuşum var. Biri dişi biri erkek. Erkek muhabbet kuşumun kafasındaki tüyler dökülüyor. Tüyleri çok seyrek oldu. Ve sanki orada yara var. Dişi kuşumun geceleri vurduğunda şüpheleniyorum çünkü gündüz hiç birbirine vurmuyorlar. Veterinere götüreceğim kafası için ama kuşların anlaşmaları için ne yapabilirim? Kafesleri ayırmalı mıyım?

Fotoğraflarını atabilirmisiniz. Veterinere götürdünüz, iyileşme varmı? Eş içinmi birbirini aynı kafese koyuyorsunuz. Hastalık olabilir yada dişi kuş strese girmiş olabilir
Erkek kuşumun tüyleri dökülüyor. Erkek kuşum yalnız kalınca strese girip ishal oluyor ondan aynı kafeste tutuyorum. İyileşiyor evet birazcık tüyleri uzadı.

Erkek kuşumun tüyleri dökülüyor. Erkek kuşum yalnız kalınca strese girip ishal oluyor ondan aynı kafeste tutuyorum. İyileşiyor evet birazcık tüyleri uzadı.
Kafa fotoğrafını atarsanız daha kolay anlayabiliriz, tüy dökümünde olabilir mevsim geçişindeyiz.

Ekli dosyalar

• IMG_20211201_232222_2-01.jpeg
    IMG_20211201_232222_2-01.jpeg
    751.4 KB · Görüntüleme: 21
fotoğraf çok net değil ama tüyde gibi geldi bana eğer kavgadan şüphe ediyorsanız biraz izleyin boş vakitlerinizde anlaşılır

Geri