Karadeniz Pet

Muhabbet kuşuna ağızdan ilaç verme

rlifmzkan

Yeni Üye
Çok hareketli elde tutulamayan sican gibi bir kuşum var.Günde 2kere ağizdan ilac vermemiz gerekiyor ama asla yerinde durmuyor.4 aylik erkek. İnternette bir sürü kuş tutma ilac icirme videosu var ama ordaki kuşlarin hepsi sakin.bizimki seytan gibi. Yok mu bunun bi caresi daha kolay bi püf noktasi nasil yapmamiz lazim?

Yavaşça kuşa yaklaşın korkutmadan alın.Isırıyorsa mecbur eldiven giyiniz.Sonra yüzü size bakacak şekilde sağ elinizle kavrayın,işaret parmağınızla kafasını tutup sabitleyin.Diğer elinizle de ilacı veriniz veya başkası versin.

Bu arada bu kadar enerjik olan bir kuşunuzda ne hastalığı var ve ilaç nedir?İlacı kim verdi?Veteriner verdiyse kanatlı veterineri miydi?

Bu arada bu kadar enerjik olan bir kuşunuzda ne hastalığı var ve ilaç nedir?İlacı kim verdi?Veteriner verdiyse kanatlı veterineri miydi

Aslında bahsettigim kuşun kendisi resmi olarak hasta değil.Evimizde 3tane kuş var ve bir tanesi kuruma hastaligina yakalandi.Bulasici bir hastalik oldugu icin diğer ikisine de es tedavisi yapiyoruz.İlaci kanatlı veteriner verdi ama adini bilmiyorum cünkü bize kücük damlalikli etiketsiz şişelerde verdi.Kendisi hazırlamis olmasi muhtemel

Yavaşça kuşa yaklaşın korkutmadan alın.Isırıyorsa mecbur eldiven giyiniz.Sonra yüzü size bakacak şekilde sağ elinizle kavrayın,işaret parmağınızla kafasını tutup sabitleyin.Diğer elinizle de ilacı veriniz veya başkası versin.

Kuşu elimize aldigimizda dört dönüyor kafasini sabit tutmuyor asla cok bastirmaktan cekiniyoruz canj acir diye.ve agizini acmiyor.kuscagizla yarim saat ugrasiyoruz yazık o da cok bunaliyor 10dkda bi kafesine geri koyuyoruz biraz dinleniyor sonra tekrar deniyoruz.eline aldığında durmadan cirpinir döner ısırır ayagiyla ittirir cikmaya calisir kanatlarini acmak ister asla sabit durmaz yani anlayacağınız cok hiperaktif maalesef

Kuş üreticisi veya bu işlerden anlayan bir hobiciden yardım alın onlar rahatlıkla ilacı verirler düşünüyorum 👍

Geri