Karadeniz Pet

Muhabbet kuşu cinsiyet, ırk ve yaş tahmini - sorularınızı buraya yazabilirsiniz.

Kuşumu aldığım yer erkek dedi ama sizce nedir? Ve yaşı tahminen kaç olabilir

Ekli dosyalar

• 20210310_225105-min.jpg
    20210310_225105-min.jpg
    958.2 KB · Görüntüleme: 45
Kuşumu aldığım yer erkek dedi ama sizce nedir? Ve yaşı tahminen kaç olabilir
Dediğim gibi kuşunuz dişi, yavru döneminde cinsiyet belirleme konusu biraz karışık olabiliyor ve bazen kuşçular yanılıyor benim aldığım kuşum için de erkek demişti aldığım yer ama dişi çıktı, cere rengi kuşunuzun hafif morumsu ve etrafındaki beyazlıklar daha çok , beyazlıkların çok olması dişi olduğu anlamına geliyor , yaş konuşunda dediğim gibi 2 3 aylık gibi görünüyor

Dediğim gibi kuşunuz dişi, yavru döneminde cinsiyet belirleme konusu biraz karışık olabiliyor ve bazen kuşçular yanılıyor benim aldığım kuşum için de erkek demişti aldığım yer ama dişi çıktı, cere rengi kuşunuzun hafif morumsu ve etrafındaki beyazlıklar daha çok , beyazlıkların çok olması dişi olduğu anlamına geliyor , yaş konuşunda dediğim gibi 2 3 aylık gibi görünüyor
Tamam teşekkürler

arkadaşlar merhaba yavrularımızın cinsiyetleri nedir acaba ?

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    528.9 KB · Görüntüleme: 37
  • 2.jpg
    2.jpg
    533.7 KB · Görüntüleme: 28
  • 3.jpg
    3.jpg
    594.8 KB · Görüntüleme: 32
Muhabbet kuşum kaç yaşında?

Ekli dosyalar

• 7B361F36-062B-4A53-BEFC-03622CA2C492.jpg
    7B361F36-062B-4A53-BEFC-03622CA2C492.jpg
    385 KB · Görüntüleme: 23
  • EA8E34DB-DB41-4F48-BF50-024815B74968.jpg
    EA8E34DB-DB41-4F48-BF50-024815B74968.jpg
    383.7 KB · Görüntüleme: 15
  • 95AEC175-1DD0-4C67-B2A3-EB9271736807.jpg
    95AEC175-1DD0-4C67-B2A3-EB9271736807.jpg
    366.1 KB · Görüntüleme: 22
Hocam benim kuşa dişi demiştiniz fakat, bunun ceresi git gide koyu maviye dönüyor emin miyiz acaba yanılma payı var mıdır? Dişi olduğuna inanmamak değilde hiç alakasız tamamiyle bu kur yapma şeyleri şu sıralar daha da arttı. Çok fazlasıyla yapmaya başladı bildiğiniz kafama kerkiniyor yani :D Azıcık daha koyulaşsın atacağım ceresini. İngiliz muhabbet kuşu bu arada bende ki.

Ekli dosyayı görüntüle 53274
Dişi olduğuna kesin olarak emin misiniz acaba? Yani çok fazla yakın dişi bir kuş 6 ayda babacık cicikuş aşkım gibi kelimeleri rahat bir şekilde söyleyebilir mi? Ve sürekli kur yapıp duruyor bana sorarsanız hala cere rengi tam oturmadı diye düşünüyorum. Kızıştığı dönemde daha rahat bir şekilde anlayabiliriz sanırım? Bundan önce ki kuşumda böyleydi bir dişi bir erkek sanıyorduk sonra ikisininde erkek olduğunu farkettim kızışma dönemlerinde belirdi yani. Bu cere muhabbeti sanırım yanılabiliyor hormonsal bozukluk vs. mi vardıda acaba dişi zannettiğim kuş erkek çıktı çünkü onunda cere rengi bunun ki ile aynıydı.
Tekrar alıntılayayım buraya kuşumu da.

Hocam benim kuşa dişi demiştiniz fakat, bunun ceresi git gide koyu maviye dönüyor emin miyiz acaba yanılma payı var mıdır? Dişi olduğuna inanmamak değilde hiç alakasız tamamiyle bu kur yapma şeyleri şu sıralar daha da arttı. Çok fazlasıyla yapmaya başladı bildiğiniz kafama kerkiniyor yani :D Azıcık daha koyulaşsın atacağım ceresini. İngiliz muhabbet kuşu bu arada bende ki.
Dişi kuşlar da o hareketi yapıyor bazen. Şimdi gördüm ben de kuşu. Dişi ama @Nurullah İnci 'nin dediği gibi😊

Kuşa yavru dedim ancak siz en az iki yaşında dediniz.
Kuşu tekrar görmeyi ben de isterim açıkçası.:)

Geri