Karadeniz Pet

Neden böyle yapar?

Byznur

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba iki tane muhabbet kuşum vardi birini üst komsuma verdim bendeki henüz 45 günlük diğeri büyük bu akşam yanyana getirdik birbirini görür görmez sevindi her ikiside büyük olan yem kustu besledi biribirini kasidilar falan sonra tekrar götürdüm büyüğünü aklıma birşey takıldı büyük kuşumun solunum yetmezliği olduğunu düşünüyorum ucarken çok çabuk yoruluyor yere cakiliyor hızlı hızlı nefes alıyor kuyruğu titriyor kanatları düşüyor diskisi normal ama küçük kusuma yem kustu ya bulasmismidir?

Birde büyük kuşumun çiftleşmek istediği içinmi yem kusuyor

Evet çiftleşmek için öyle yapıyor. Eğer hastalık varsa yüksek ihtimalle bulaşır. O dediklerin hastalıktan olmayabilir. Kilolu ve antremansızsa da olur.
Kafes içinde çok haraketli ama dışarda değil ucunca oluyor bu dediklerim pek salmiyorlar evde cocuk olduğu için antrenmansizliktan kaynaklida olabilir ama başka hastalık belirtisi yok

Endişelenecek birşey yok o zaman ishal , hareketsizlik ve uzun süre kabarık durma olursa o zaman endişelenin. Arada bir uçmasına izin versinler o durum da düzelir.

Tamam içimi rahatlattız çok teşekkür ederim

Geri