Karadeniz Pet

Nesi var ?

Alındığından beri neşeli bir kuş değil. İlk geldiğinde kafesten aşağı sarkıyordu, beni görünce kafese atlıyordu ama aradan 1 hafta geçti ve hepsini bırakmıştı. Şu ara konuşmaya çalışıyor ama daha da uykulu tavırlar sergiliyor. Kafes içerisinde 2 tane oyuncağı var. Lakin kafes içerisinde yemek yemek için hareket ediyor sadece. Çok nadir zillerle oynuyor. Odaya saldığımda ise kanatlarını açmak için uçuyor. Sonra bir noktada sabit kalıyor, kendini temizledikten sonra da uyuklamaya başlıyor. Sizce sorunu nedir ? Yani diğer kuşlara nazaran neden böyle davranıyor ? Oyuncaklardan uzaklaşıyor, bazen benden bile uzaklaşıyor. Elime alıyorum duruyor konuşmaya çalışıyor sonra yerine geri gidiyor. Şubat ayından beri birlikteyiz. Acaba yalnızlıktan mı böyle davranıyor, yoksa gerçekten hasta mı ?

hastalık icin dıskı resmi olmasi gerek tüy dönemindede olabilir ay aylık bilgi yok
20210604_145917.jpg

Ekli dosyalar

• 20210604_145911.jpg
    20210604_145911.jpg
    783.8 KB · Görüntüleme: 13
Erkek kuşlar genelde çok daha neşeli ve aktif olurlar çok garip. Dışkısında bir problem yok bence. Tüy dökümü nasıl? Kafes altı ve çevresinde tüyler çok mu?

Fotoğrafa göre tüy dökümünde gibi. Petshoplardan B vitamini alıp verirseniz bu dönemi daha rahat atlatır. Bir de yeşillik ve daldarı verin. Banyo yapmasını sağlayın. Bunlar kuşunuzu mutlu edecektir

Erkek kuşlar genelde çok daha neşeli ve aktif olurlar çok garip. Dışkısında bir problem yok bence. Tüy dökümü nasıl? Kafes altı ve çevresinde tüyler çok mu?
Tüy dökümü fazla biraz, sadece enerjisi kötü yani eskisi gibi değil. Dal darı veriyorum ve bt amin forte b kullanıyoruz suluğuna. Yeşillik asla yemiyor kaçıyor hemen ama meyveleri seviyor. Banyo da yapmıyor şuanda kaçıyor sürekli

Tüy dökümü fazla biraz, sadece enerjisi kötü yani eskisi gibi değil. Dal darı veriyorum ve bt amin forte b kullanıyoruz suluğuna. Yeşillik asla yemiyor kaçıyor hemen ama meyveleri seviyor. Banyo da yapmıyor şuanda kaçıyor sürekli
Tüy döküm döneminde böyle olmaları normal. Siz minik minik yeşillik koparın, bir kaç tane de yem atın arasına. avucunuza koyun. Yemleri yerken yeşillik tadını alırsa alışır

Geri