Karadeniz Pet

Probiyotiği ve Bt Amin Forteyi nerede saklamalıyım?

Mithra

Yeni Üye
Röhnfried Entrobac probiyotik ve Röhnfried bt Amin forte B vitamini takviyesi aldım tüy dönemi için, Gervit-w yi kuvvetli olduğundan dolayı kuşları tüye sokuyor diye duyduğum için almadım... Probiyotiği ve Bt Amin Forte yi, ne sıklıkta ve ne oranda kullanmalıyım sularında? birde oda koşullarındamı yada buz dolabındamı saklamalıyım?

Vitaminleri buzdolabında ağzı sıkıca kapalı saklamak en iyisi. Hatta @Melih.S59 hocam ayrı bi kaba koyup buzdolabında saklanmasını da tavsiye ediyor. Toz probiyotik bence güneş görmeyen serin bir yerde saklamak daha iyi nemlenip, topak topak olabiliyor. Diazyme öyle olmuştu benim yapısı bozuluyor gibi.

Vitaminleri buzdolabında ağzı sıkıca kapalı saklamak en iyisi. Hatta @Melih.S59 hocam ayrı bi kaba koyup buzdolabında saklanmasını da tavsiye ediyor. Toz probiyotik bence güneş görmeyen serin bir yerde saklamak daha iyi nemlenip, topak topak olabiliyor. Diazyme öyle olmuştu benim yapısı bozuluyor gibi.
Evet doğrudur probiyotik toz olduğu için ne kadar sıkıda kapansa nemlenecektir ve bozulacaktır. 👍

Evet doğrudur probiyotik toz olduğu için ne kadar sıkıda kapansa nemlenecektir ve bozulacaktır.
Entrobac siparis vermistim ama sanırım gervit-w gelmis bana, ve gervit-w de tüye sokuyor diye duydum doğrumu acaba? Birde gelen gervit-w olduğu için entrobac yerine diazyme alacağım petshoptan.. bundan dolayı diazyme, gervit-w ve bt amin forteyi ne oranda ve ne sıklıkta kullanmalıyım öğrenebilirmiyim?

Entrobac siparis vermistim ama sanırım gervit-w gelmis bana, ve gervit-w de tüye sokuyor diye duydum doğrumu acaba? Birde gelen gervit-w olduğu için entrobac yerine diazyme alacağım petshoptan.. bundan dolayı diazyme, gervit-w ve bt amin forteyi ne oranda ve ne sıklıkta kullanmalıyım öğrenebilirmiyim?
Gervit w kuşları tüye sokmaz farklı vitamin içeriklerinin bulunduğu bir takviyedir.

Ürünlerin kullanımları forumda yer almakta.

Gervit w kuşları tüye sokmaz farklı vitamin içeriklerinin bulunduğu bir takviyedir.

Ürünlerin kullanımları forumda yer almakta.
baktığım konularda ne kadar kullanmam gerektiğini buldum :) teşekkürler..gervit-w yi ve bt amin forte yi suluğa koyduktan sonra, 3-4 saat tutup almamız gerektiğide yazıyordu, 12 saat kalabileceği de bir gün kalabileceğide.. bu konudaki önerinizi alabilirmiyim, ne kadar kalmalı sulukta?

baktığım konularda ne kadar kullanmam gerektiğini buldum :) teşekkürler..gervit-w yi ve bt amin forte yi suluğa koyduktan sonra, 3-4 saat tutup almamız gerektiğide yazıyordu, 12 saat kalabileceği de bir gün kalabileceğide.. bu konudaki önerinizi alabilirmiyim, ne kadar kalmalı sulukta?
Bt amin forte B kesinlikle 6 saatten fazla kalmamalı, bakteri üremesi bir yana berbat koku vermeye başlıyor.

Genel olarak ilaç ve takviyelerin sulukta bekleme süreleri 6 saattir. Yaz aylarında daha kısa süre tutmak yararlı olacaktır. Uzun süre sulukta bekleyen takviyeler bakteri oluşumunu tetikleyecektir.

Geri