Karadeniz Pet

Sarı oğlana jumbo kırığı! :))))

Gerçekten kafesteki bu sıkıntıya üzüldüm, yuvalık takabiliyorum ama ona rağmen mi olmuyor? :( Kuşumun kızgınlık durumu için şöyle söyleyebilirim, sadece kusuyor yani besleme yapıyor ama dişiye şu ana kadar hiç yapamadı çünkü dişi sürekli canını yakıyor. Tam diyorum olacak sesleri çıkmıyor (tabi sesi çıkmıyor diye iyi bir şey demiyorum), yine bağırıyor mubişim.. Biraz oyun oynuyor fazlası ile hareketli kuşum ama sürtünmesi yok, 8 aylık olmasına birkaç gün var?

Bu kafeste rahat uçamaz , dolaşamazlar , herhalde siz hata yaptınız erkeği saldınız dişinin peşinden koşmuş ama anlaşmamışlar orada öpüşmeleri, birbirlerine karşılık vermesi gerekiyordu dişinin siz direk almışsınız erkeğiniz koşuyor diye doğru anladıysam siz üstteki mesajımdaki dediğim gibi yapın

Kafeste oyuncak,ayna vb şeyler varsa onları kaldır. yoksa birbirleri ile ilgilenmezler. Dişidende soğuma, dişinin yaptığı Çok normal birşey. geldiği gibi kabullenemez. dişiler erkeğe göre daha agresif ve katı olur. Ben dişi kuşumun saatlerce put gibi durduğunu hatırlıyorum aynı yerde. kadın milleti hep aynıdır :D
Ya oğlum dayak yiyor kızdan gibi bir durumdayım ama şu an ben, bildiğin bağırtıyor mubişimi :D Bu kavga normal mi şimdi ben yarın kuş bakmayı düşünüyordum duruma göre de eve gelince mubişimde sıkıntı yoksa alıp almamaya karar verecektim

Bu kafeste rahat uçamaz , dolaşamazlar , herhalde siz hata yaptınız erkeği saldınız dişinin peşinden koşmuş ama anlaşmamışlar orada öpüşmeleri, birbirlerine karşılık vermesi gerekiyordu dişinin siz direk almışsınız erkeğiniz koşuyor diye doğru anladıysam siz üstteki mesajımdaki dediğim gibi yapın
Evet öyle yaptım, bir de üretici tanıdık olunca bir şey diyemedim. Gerçekten öpüşmeleri şart mıydı? Bende böyle biliyordum ama iyi dedim belki ben anlamıyorumdur alayım dedim :(

O zaman ben yarın bu dişiyi geri vereyim, mubişimi de yanımda götüreyim yeni bir dişi bakayım. Sizce mubişim kızgın mı? Ona göre bu dişiyi verip biraz daha bekleyebilirim bana bir süre söylersiniz mesela. Ya da yeni dişiyi al diyorsanız tam manası ile petshop'a gittiğimiz zaman ne görmeyi bekleyeyim dişi de? Toplu kuşların olduğu kafese atabilir miyiz? Ben bu dişiyi alırken üretici bana eşe yeni attığını söyledi ve kafeste bir erkek daha vardı. Dün falan attım demişti, sarı oğlanı da koyduk kafese. Dişi hep kaçtı oğlan peşinden koştu. Bir şey de diyemedim işte, tamam dedim deneyelim :(

Ayrıca kafeste gerçekten rahat dolaşıyorlar çok büyük bir kafes, yani dişi dediğiniz gibi put gibi duruyor tabi kıpırdamıyor ne yiyor ne içiyor ama benim mubişim kafesten hiç şikayetçi değil bu zamana kadar. Bir yere gittiğim zaman koyduğum küçük bir taşıma kafesi var mesela, O kafese girince çıkmak için ne maymunluklar yapıyor haylaz :D Bu kafesten fazlası ile çok memnun ve eğer yeni bir dişi alırsam sıkıntı olmaz kafes konusunda. Hatta bana bu kafes için neden böyle fazlası ile büyük bir kafese ihtiyaç duyuyorsun diyenler olmuştu :) Tabi işin ehli sizlersiniz

O zaman ben yarın bu dişiyi geri vereyim, mubişimi de yanımda götüreyim yeni bir dişi bakayım. Sizce mubişim kızgın mı? Ona göre bu dişiyi verip biraz daha bekleyebilirim bana bir süre söylersiniz mesela. Ya da yeni dişiyi al diyorsanız tam manası ile petshop'a gittiğimiz zaman ne görmeyi bekleyeyim dişi de? Toplu kuşların olduğu kafese atabilir miyiz? Ben bu dişiyi alırken üretici bana eşe yeni attığını söyledi ve kafeste bir erkek daha vardı. Dün falan attım demişti, sarı oğlanı da koyduk kafese. Dişi hep kaçtı oğlan peşinden koştu. Bir şey de diyemedim işte, tamam dedim deneyelim :(

Aynen öyle yapın aceleci davranmışsınız ben mesela anımı anlatıyım benim 1 yaşında erkeğimi aldım bizim mahallede petshop var bizim burada götürdüm 1 yaşlarında olan dişi kuş kafesine saldı bende çıktım 1 saat sonra geldim ne göreyim benim erkek tünelde dişiyle anlaşmışlar dişiye tünelde yem kusuyor dişi diğer tüneğe atlıyor benim erkekte atlıyor peşinde takılıyor dişi erkeğimden kaçmıyordu gayet iyi takılıyorlardı bende aldım dişiyi kafeste yuvalık felan herşey hazırdı dişi fola girip cıkmaya başladı ve yumurtladı öyle böyle yavruları cıktı sahiplendirdim şimdi ise hazır çift aldım yumurtalı aldım onları bakıyorum ALLAH nasip ederse 10 gün sonra yavrularım cıkacak

Aynen öyle yapın aceleci davranmışsınız ben mesela anımı anlatıyım benim 1 yaşında erkeğimi aldım bizim mahallede petshop var bizim burada götürdüm 1 yaşlarında olan dişi kuş kafesine saldı bende çıktım 1 saat sonra geldim ne göreyim benim erkek tünelde dişiyle anlaşmışlar dişiye tünelde yem kusuyor dişi diğer tüneğe atlıyor benim erkekte atlıyor peşinde takılıyor dişi erkeğimden kaçmıyordu gayet iyi takılıyorlardı bende aldım dişiyi kafeste yuvalık felan herşey hazırdı dişi fola girip cıkmaya başladı ve yumurtladı öyle böyle yavruları cıktı sahiplendirdim şimdi ise hazır çift aldım yumurtalı aldım onları bakıyorum ALLAH nasip ederse 10 gün sonra yavrularım cıkacak
Çok iyi gerçekten okurken bile çok hoşuma gitti bu durum. Ben yuvalık alayım diye düşünüyordum en başta dişi geldiğinde hazır olsun diye :D, bu fikrimi şu an bana ispatladınız ama aynı şey benim için geçerli olur mu bilmiyorum o ayrı tabi. Şimdi ben dişiyi nasıl bir ortamda seçeceğim o zaman şu an tek sıkıntım bu, çoklu kuşların olduğu kafeste mi yoksa petshop sahibine söyleyeyim sırayla dişileri ayrı kafeste mi deneyelim? :p Petshop sahibi yine beni kandırmaya çalışmasın diye yaş bakımından ya da kızgınlık bakımından nelere dikkat etmem gerekiyor peki?

Ayrıca benim mubişim kızgın mı sizce bir de onu söyleyin arkadaşlar lütfen :)

Geri