Karadeniz Pet

Selam üstadlar sizce durumları iyi mi?

hakan97

Meraklı Üye
dişi olan kuşum 2 aylık erkek ise 3 aylık erkek yaklaşık 3 haftadır bende dişi iste 1 hafta olacak erkek elime alışkındı ama dişi alında yanına beni unuttu şuan eğitimdeler elime gelmeleri için uğraşıyorum size sorum şu ortalama 3 aylık olmalarına rağmen erkek dişiyi besliyor üstüne çıkıyor ayağını atıp yani çiftleşmelerine tam 5 ay var bir gün kalktığımda yumurtayla karşılaşmaktan korkuyorum böyle bir ihitmal var mı acaba

Ekli dosyalar

• bu bir aşk hikayesi.gif
    bu bir aşk hikayesi.gif
    2 MB · Görüntüleme: 50
  • janıtın&jenifer.gif
    janıtın&jenifer.gif
    2 MB · Görüntüleme: 48
Dişiniz daha yavru tüyünde. Yuvalığı çıkarırsanız daha iyi olur. Hem süprizde olmaz.
öncelik merhaba ayhan bey dişiniz yavru tüyünde derken ne demek istediğinizi anlayamadım yuvallığı çok seviyolar bi dez avantaj mı yuvalığın kalması

öncelik merhaba ayhan bey dişiniz yavru tüyünde derken ne demek istediğinizi anlayamadım yuvallığı çok seviyolar bi dez avantaj mı yuvalığın kalması
Yuvalığın takılı olması dişiyi çiftleşmeye yumurtlamaya teşvik eder. :)

Dişi kuş 3 aydan küçük ve çiftleşmeye uygun değil demek istedim. 6 ayı geçerse daha iyi olur. Erken yumurtlamasında sağlık açısından riskler mevcuttur.
Yuvalığın kalması bir dezavantaj. 4. ayda yumurtayı görebilirsiniz.

Son düzenleme:
Dişi kuş 3 aydan küçük ve çiftleşmeye uygun değil demek istedim. 6 ayı geçerse daha iyi olur. Erken yumurtlamasında sağlık açısından riskler mevcuttur.
Yuvalığın kalması bir dezavantaj. 4. ayda yumurtayı görebilirsiniz.
yani erken yumurtlama gibi bir şey söz konusu

Vitaminin dıştan bir faydası olmaz. Sirke eklerseniz yıkanma sularına tüyleri parlar ve dış parazit riski çok azalır. % 10--15 kadar ilave edebilirsiniz.
Ben bu sirkeli suyu spreyledim kuşlara, böyle de faydası olur değil mi :)

Ben bu sirkeli suyu spreyledim kuşlara, böyle de faydası olur değil mi :)
Evet oluyor. O şekilde de tüyleri parlar yine yüzeye yakın parazitlere faydası olacaktır. Kanat kuyruk altlarına faydası olamayabiilir.