Karadeniz Pet

Siyah sıvı dışkılaması

Ophelia

Yeni Üye
Merhaba, aslında bu bahsedeceğim konu dün akşam saatlerinde vefat eden kuşum hakkında... Geriye 1 kuşum kaldı. Ve bu konu hakkında bilgi alıp o kuşuma olmamasını istedim. Dişi kuşumdu ve 2 yıldır bizimleydi. Sevgi dolu, neşeli bir o kadar öfkeli bir kızdı. Son 3 gün hayvanım tamamen çöktü. Yumurtası vardı. Ama daha yumurtası tam olmadan çıkarmıştı ve sonra tüm gün durgun durgun durmuştu. Veterinere götürdük. Kursak mantarı dediler ama eczane ilaç akşam gelir dediğinden beklemekten başka çaremiz kalmamıştı. Baya çökmüş, yem yemiyor ve yemek istediği halde silkelenip çıkarıyordu. Normalde elimize gelmeyen kuş birden elimize, kolumuza gelmeye başladı. Sanki anlamıştı da son defa bizle vakit geçiriyor gibiydi. Bazen gagasınu sürter elimizi ısırırdı. Sanırım acısından dolayı idi. Dün akşam ilaç aldığımızda hemen verdik. Ama hayvan bir süre sonra gözlerini çok büyük açtı ve kanatları aşağıda inlemeye başladı. Bizden yardım istiyor gibiydi ama elimizden bir şey gelmiyordu. Ve altından simsiyah sıvı akıtmaya başladı, altı siyah olmuştu. Bir süre sonra felç geçirir gibi(ama felç değildi) hareketler yapmaya başladı. Olduğu yerde can çekişiyor, kafasını yana yatırıyordu. Ve bir süre sonra demirde tutulu dururken arka üstü düştü. Vefat etti güzel kızımız ve bir erkek var şimdi. Onda da var mı bilmiyoruz ama suyuna ilaç koyuyoruz. Ve içiyor, ayrıca yem yiyor ve baya hareketli. Eşinin öldüğünü bilmiyor. Ama hala kızımıza ne olduğunu ve neden öyle öldüğünü anlayamadık. Bilen varsa bilgi verebilir mi? :( görsel olarak altı siyah iken çekmiş olduğum fotoğrafı koydum.

Ekli dosyalar

• IMG-20210918-WA0018.jpeg
    IMG-20210918-WA0018.jpeg
    576.6 KB · Görüntüleme: 17
Geri