Karadeniz Pet

Solunum güçlüğü mü?

Çok sevindim gerçekten.Nehir Hanım papağanlar ve doğal tedavileri konusunda Türkiyenin önde gelenlerinden birisidir.Etkili olacağına eminim.

Çok sevindim inanın.. Gelmiş geçmiş olsun.. Tam olarak neleri verdiniz mubişinize tedavi olarak anlatırsanız sevinirim. Ben face kullanıcısı değilim. Papağan okuluna faceden girmem mumkun değil. Papağan okulunun netinde de doğru duzgun bir şey yazmıyor. Herşey face de var sanırım oda bende yok.
Ayşe Hanım papağan okulunun derslerini sırayla okudunuz mu orada çok detaylı bilgiler var aslında..

Çok sevindim inanın.. Gelmiş geçmiş olsun.. Tam olarak neleri verdiniz mubişinize tedavi olarak anlatırsanız sevinirim. Ben face kullanıcısı değilim. Papağan okuluna faceden girmem mumkun değil. Papağan okulunun netinde de doğru duzgun bir şey yazmıyor. Herşey face de var sanırım oda bende yok.
Çok teşekkür ederim Ayşe Hanım. Dediğim gibi sorununun tam olarak ne olduğunu bilmemekle beraber veterinerden aldığım Enrocure %10 adlı ilacı (baytrilin muadili) 5 gün boyunca yarım dolu suluğa 1 çay kaşığı (tam dolu değil) karıştırarak verdim. 6. Ve 7. günler prebiyotik olarak evde mayaladığımız yoğurdun suyundan yine suyuna karıştırarak verdim. 8. ve 9. Günler vitamin olarak Aminovit verdim (ilaçla aynı oran) Nehir hanımdan daha sonra cevap alabildiğim için bitki çaylarını uygulamakta geciktim. Civanperçemini bulabildim o daha gerekliymiş zaten ilacın kötü etkilerini yok edip iç sistemi toparlamak için. 5 gün boyunca da bir tutam c.perçemini 1 bardak suda 10 dk demleyip ılıyınca suluğuna koyup direk su olarak verdim. Çayın bayat olmaması gerekiyor bu yüzden 2-3 saat sonra aldım sonra sade su verdim. Kuyruk hareketi de kafama takılıyordu bu yüzden zeytin yaprağı ve sinir otunu karıştırıp aynı şekilde verdim. Hala kuyruk hareketi kafama takılıyor. Bitki çaylarının ne sıklıkta verilmesi gerektiğini bilmiyorum Nehir hanıma sordum fakat cevap gelmedi. Belki @Semiha Feyza BAYYURT hanım yardımcı olur. Kızımın yemesi içmesi normal, dışkısı normal. 1,5 ay önce parmağını sıkıştırmıştı o zamandan beri bir kanadında hafif bir sarkıklık var bu yüzden uçamıyor fakat deniyor. Umarım o da düzelir.

Çok sevindim gerçekten.Nehir Hanım papağanlar ve doğal tedavileri konusunda Türkiyenin önde gelenlerinden birisidir.Etkili olacağına eminim.
Çok teşekkürler Semiha Hanım. Bitki çayları tedavisinde kullanım sıklığı ne olmalı? Özellikle bu solunum konusunda zeytin yaprağı ve sinir otunu 5 gün civarı denedim ama hala kuyruk hareketi devam ediyor.

Papağan okulu sitesi yenileniyormuş sanırım öyle yazıyordu. O zaman faydalanabileceğimizi düşünüyorum.

Burdan kuşunda solunum problemi(broşit,astım,solunum güçlüğü,hırıltı vs.) olan tüm muhabbet kuşusever arkadaşlara sesleniyorum.Ben 2 hafta boyunca kuşun suluğuna aviastım kattım iyileşme sağlayamadım.Yine 1 hafta boyunca suluğuna 200 mg amoklavin karıştırdım hiçbir sonuç alamadım.Forumda farklı başlıklarda okuduğum bir çok metodu denedim ancak iyileşmeyi forumdaki hido94 kardeşimizin söylediği tetradox ilacıyla sağlayabildim.Tetradox 100 mg tablet (eczaneden temin ediniz) kapsülün 3'te 1'ini yarım suluğa karıştırın.5 gün uygulayın Allah'ın izniyle kuşunuz iyileşir.Kuşumuz nefes alamamaktan nerdeyse uyuyamaz haldeydi,şu anda gayet sağlıklı ve neşeli .

Son düzenleme:
Bilgiler için çok teşekkürler. Sizin sorununuz baya ciddi boyuttaymış. Dostunuzun iyileşmesine çok sevindim. Umarım bir daha yaşamazsınız @dt.mehmet

Burun deliği tıkanmışsa solunum sıkıntısı çekiyordur muhtemelen.Yanına yaklaşın hırıltı var mı bi bakın.Fakat her kuş aynı şiddette etkilenmez hırıltı da hepsinde olmaz.Nefes alıp verirken sarsılıyor olabilir.Seranın bonchipur isimli bitkisel desteğini kullanın ben bu tip durumlarda kullanırım.Faydasını çok gördüm.İlaçla antibiyotikle hayvana zarar vermektense bu karışımı ağızdan iğnesiz şırıngayla çok az miktarda yani bi kaç damla verebilirsiniz.İlacın linki bu:

https://www.juenpetmarket.com/sera-bronchipur-w-bitkisel-enerji-icecegi-50-ml-u-9084

Bir de zeytin yaprağı ile sinir otunu karıştırıp çay olarak her gün içmesini sağlayın faydasını göreceksiniz.Bitkileri kuşunuzun hayatından eksik etmeyin çok çok önemlidir.
Bir de link vereyim bitkilerin kullanma kılavuzu gibi aklınızda bulunsun:

http://papaganokulu.org/bitkisel.html
merhaba benim kuşumda geçen ağzından zor nefes aldı sonra elime kustu bende avi ast ın solunum güçlendiricisini ve vitamin aldım vitamini ağzına 1 damla damlatıyorum solunum için olanıda suluğa 6 damla damlatıyorum sizce kuşun hastalığı nedir ve iyileşirmi . lütfen cevap verirseniz sevinirim

Tekrar merhaba, iyi haberlerim var size :) Çok şükür kuşum eski sağlıklı haline döndü. Hareketlendi, ötüyor ve bize de tepki veriyor eskisi gibi. Çenesi de baya düştü :) Hatta uçmaya bile başladı yavaş yavaş. Kuşumun tam olarak hastalığını bilmemekle birlikte iyileştirmeyi başardım. Papağan okuluna da facebooktan ilaç tedavisi uyguladığımı anlattım Semiha Hanım. Nehir Hanım bana karahindiba ve civanperçemi bitkilerini 10 gün boyunca su yerine çay olarak olarak vermemi önerdi iç sistemini toparlamak için. Ben ilaçtan sonra probiyotik(yoğurt suyu) ve vitamin verdim. Yarın da bitkileri temin edicem. Düzenli olarak bitki çayları takviyesi de yapıcam artık. Yardım ve destekleriniz için @Ayşe32 ve @Semiha Feyza BAYYURT size çok teşekkür ederim. Herkese kuşlarıyla sağlıklı günler diliyorum. Umarım kimse hastalık yaşamaz. Maşallahınızı esirgemeyin ;)
Sevgiler ..
Ne kullandınız tam olarak???

Geri