Karadeniz Pet

Solunum yolu sıkıntısı mı var?

sezin_

Paylaşımcı Üye
merhabalar
kuşum birkaç gündür videodaki gibi ses çıkartıyor. solunum yolu ile ilgili olabilir mi?

arada inleme gibi de oluyor ama genelde tık tık şeklinde.Şu an karaciğeri için hazırlanmış bir ilaç ve a vitamini kullanıyorum veteriner tavsiyesi üzerine. Sesi söylediğimde bana bu ilaçlara devam etmemi söyledi.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-05-23-33-58-926_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-04-05-23-33-58-926_com.miui.gallery.jpg
    563.8 KB · Görüntüleme: 16
merhabalar
kuşum birkaç gündür videodaki gibi ses çıkartıyor. solunum yolu ile ilgili olabilir mi?

arada inleme gibi de oluyor ama genelde tık tık şeklinde.Şu an karaciğeri için hazırlanmış bir ilaç ve a vitamini kullanıyorum veteriner tavsiyesi üzerine. Sesi söylediğimde bana bu ilaçlara devam etmemi söyledi.

Kuşun soluk almada zorluk çekmesi, sık ve hırıltılı soluması varmı ?​

Daha yavru sanırım.

sık değil ama sürekli tık tık ediyor

evet 2 aylık
Astım var ozaman,

Nedenleri: Bu hastalık, yerleşmiş nezle ve bronşitin, bakımsızlık, kirli, dumanlı hava, tozlu yem, tozlu ortam gibi elverişsiz koşullar ve geciken tedavi gibi etkenlerle solunum organlarında kronik, iyileştirilmesi güç bir rahatsızlığa dönüşmesidir.

Tedavisi: Maalesef kronikleşmiş durumların kesin bir tedavisi yoktur. Hastalığı, henüz bronşit halindeyken veya hastalığın henüz başlangıcındayken, yukarıda sayılan elverişsiz koşulların ortadan kaldırılması, iyi ve sürekli bir bakımın sağlanmasıyla önlemek mümkündür.

AMA
Bronşit olabilir, belirtileri soluma güçlüğü, sık nefes alma ve nefes alırken duyulan hırıltıdır. Bunlar varmı ? bunlardan 1i bile yoksa kuş astımdır.
Bronşit tedavisini kuş bronşitse yazıcam 🤣

Astım var ozaman,

Nedenleri: Bu hastalık, yerleşmiş nezle ve bronşitin, bakımsızlık, kirli, dumanlı hava, tozlu yem, tozlu ortam gibi elverişsiz koşullar ve geciken tedavi gibi etkenlerle solunum organlarında kronik, iyileştirilmesi güç bir rahatsızlığa dönüşmesidir.​

Tedavisi: Maalesef kronikleşmiş durumların kesin bir tedavisi yoktur. Hastalığı, henüz bronşit halindeyken veya hastalığın henüz başlangıcındayken, yukarıda sayılan elverişsiz koşulların ortadan kaldırılması, iyi ve sürekli bir bakımın sağlanmasıyla önlemek mümkündür.​

AMA

Bronşit olabilir, belirtileri soluma güçlüğü, sık nefes alma ve nefes alırken duyulan hırıltıdır. Bunlar varmı ? bunlardan 1i bile yoksa kuş astımdır.​

Bronşit tedavisini kuş bronşitse yazıcam 🤣

solumla güçlüğü yok ama bazen hırıltı çıkıyor ve hızlı nefes alıp verebiliyor.
bekliyorum dr ecrin 🤣

solumla güçlüğü yok ama bazen hırıltı çıkıyor ve hızlı nefes alıp verebiliyor.
bekliyorum dr ecrin 🤣
Sezin astım bu kuş ne yaptın hayvana geçmi yazdın foruma 🤣 mükemmel kafiye

Tedavisi: Maalesef kronikleşmiş durumların kesin bir tedavisi yoktur. Hastalığı, henüz bronşit halindeyken veya hastalığın henüz başlangıcındayken, yukarıda sayılan elverişsiz koşulların ortadan kaldırılması, iyi ve sürekli bir bakımın sağlanmasıyla önlemek mümkündür.

Kusura bakma :(

@sezin_ Koko yu mu düşünsün ? Yavruyu mu ahh bu sezin çok yoruldu çoook 😔

Geri