Sultan papağanımı daha fazla ses çıkarır muhabbet kuşumu

Reynassa

Yeni Üye
Katılım
1 Tem 2016
Mesajlar
74
Yaş
28
Merhaba arkadaşlar sultan papağanı veya muhabbet kuşu sahiplenmeyi düşünüyorum
Ailemle yaşadığım için ses onları rahatsız edebiliyor bazılarınız kuş bunlar tabiki ses çıkaracak diyicek şimdiden duyuyorum o arkadaşları:)
Benim merak ettiğim hangi tür daha az ses çıkarır dişi ve erkeklerde ses farkı olduğunu duydum yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim
 

XxSeryuslixX

Yeni Üye
Katılım
26 Ağu 2020
Mesajlar
52
Yaş
18
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
1 tane
Muhabbet kuşunda erkeğe ilgi gösterirseniz genelde mutluluktan öter fakat dişi kuşa yemini suyunu ve arada sırada ilgi verirseniz pek öteceğini sanmıyorum fakat alıcaksanız ilgi göstermelisiniz.
 

FındıkBaba

Süper Üye
Katılım
24 Eyl 2018
Mesajlar
791
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 tane
Sultan papağanları muhabbet kuşlarına göre daha gürültücüdürler ve bakımları bir tık daha zordur. Dişi muhabbet kuşları fazla ötmez ve konuşmazlar eğitimleri de erkeklere göre daha zor olur. Sürekli olarak yanıma gelsin, benimle ilgilensin konuşsun ötsün diyorsan erkek muhabbet kuşu sahiplenmeni tavsiye ederim.
 

ERDEN Gncr

Meraklı Üye
Katılım
12 Eki 2018
Mesajlar
206
Yaş
40
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
Muhabbet kuşlarında yeni çıkan yavrulara yaklaşınca birbirlerine sarılırlar. Sultan papağanı yavruları acayip bir ses çıkartıyorlar. Muhabbet kuşları sabahları çok gürültü yaparlar genelde enerjiler sabah erken saatlerde.
 

Melih.S59

Süper Üye
Katılım
6 Mar 2019
Mesajlar
849
Yaş
48
Evcil Hayvanı
Sultan P.
Kuş sayısı
2 tane
Her iki kuş türünün de Sakini ve gürültü yapanı vardır.Sultan papağanlarının ses seviyesi muhabbet kuşlarından fazladır.Sultan papağanlarının Erkekleri dişilere kur yaptığı için belli zamanlarda daha fazla ses çıkartırlar.Dişiler ara sıra tek tip öterler ve daha sakindirler.Muhabbet kuşlarının yeri geldiğinde erkeği ve dişisi aynı seviyede gürültü yaparlar.Bence ilk önce bir türü besleyin.Ya muhabbet kuşu yada sultan papağanı.Tercih sizin.:) Daha sonra diğer türü sahiplenirsiniz.
 

Benzer konular

Üst