Karadeniz Pet

Sultan papaganim yeşil idrar

Tahacelall

Yeni Üye
Selamlar herkese buna benzer bir forumda daha aynı soruyu sordum bu forumda da sorayım arkadaşlar 4 aylık sultan papağanım var dışkısı yeşil aradan zaman geçince koyulasiyor çıkarttığı idrarın rengi renksiz su gibi sonra bakıyorum sıvı olan yerler sararmış

Diskinin etrafi leke birakiyorsa anti bakteriyel olabiliyor

Selamlar herkese buna benzer bir forumda daha aynı soruyu sordum bu forumda da sorayım arkadaşlar 4 aylık sultan papağanım var dışkısı yeşil aradan zaman geçince koyulasiyor çıkarttığı idrarın rengi renksiz su gibi sonra bakıyorum sıvı olan yerler sararmış
Dışkı fotoğrafı yüklemeniz gerekli . Dışkıları görmeden bir şey söylemek imkansız.

Fotoğrafları bu siteye yükleyin ve linklerini burada paylaşırsanız, yardımcı olmaya çalışırız. https://www.hizliresim.com

Dışkı fotoğrafı yüklemeniz gerekli . Dışkıları görmeden bir şey söylemek imkansız.

Fotoğrafları bu siteye yükleyin ve linklerini burada paylaşırsanız, yardımcı olmaya çalışırız. https://www.hizliresim.com
Rengi yeşil çıkıyor sonradan siyahlaşıyor bana göre dışkıda sorun yok ama merak ettiğim şey idrarı çıkarken su gibi çıkıyor sonradan yeşilleşiyor

Rengi yeşil çıkıyor sonradan siyahlaşıyor bana göre dışkıda sorun yok ama merak ettiğim şey idrarı çıkarken su gibi çıkıyor sonradan yeşilleşiyor
Baya yazim yanlışı yapmışım kısacası dışkısı yeşil sonradan siyahlaşıyor idrarı normal renksiz sonradan yeşil oluyor resimdeki gibi

Evet dışkılar normal. Dış kısımdaki beyazlık idrar ve üre . Dışkı renginin idrara karışması normaldir.
Kuşunuza Ceviz içi, çiğ badem, çiğ fındık içi gibi kuruyemişleri ufalayarak haftada 1 veya 2 gün verebilirsiniz.
Size göre birseyi yok demi bende öyle düşünüyorum diskinin renginin idrara karıştığını

Ben 3 yıldan fazla süredir Sultan papağanı bakıyorum. Benim Sultan papağanlarım da bu şekilde dışkılıyorlar.
Dışkıda kırmızılık ( kan ) dışkının renginin tamamı ile beyaz ( kireç gibi ) Aşırı şekilde ishal ekşimsi kötü koku ve kuşun dışkıla yaparken zorlanması gibi önemli konular olmadıkça dışkılardan korkmayı gerektirecek bir durum yoktu.

veterinerden sulphamezathine (sulphadimidin sodyum) ya da eczaneden bactrim şurup alabilirsiniz