Karadeniz Pet

Sürekli ısıran muhabbet kuşum

Whatsoever

Yeni Üye
Merhabalar muhabbet kuşum dişi ve 5 aylık civarı. Evcilleşti diyebilirim, kafes dışındayken yanıma geliyor, oyuncaklarıyla oynuyoruz, telefona bakarız beraber, elimden de yer ama ısırma huyu var. Hiç sevdirmiyor, başını kaşımak istiyorum ısırıyor, yanıma geliyor ısırıyor, oynarken ısırıyor, elimdeki yemi yerken azalınca avcumu ısırıyor😊 tepki vermemeyi de denedim, tepki de verdim farketmedi. Hep böyle mi olur, dişi olduğu için midir, ne yapabilirim bu konu da 🤷🏻‍♀️

Kuşunuzu olduğu gibi kabullenin. Benim de dişi sultan papağanım ellenmeyi hiç sevmiyor. Kendisi beni çok seviyor ve omuzuma gelerek saçlarımı düzeltiyor. Kuyruk üstü bölgesinden yağ alarak kulaklarımın memesini temizliyor. 😀😀😀 Yani hizmette kusur yok. Sadece o bana dokunacak ben ona dokunmayacağım.

Evet kabullenmeliyim 3 aydır benimle daha da değişmez sanırım😊Kafamın üstüne gelmeyi çok seviyor ama kısa bi süre sonra alnımdan ısırıyor, ne istediğini de anlamıyorum🤷🏻‍♀️Ya da telefondan kuş videosu açmazsam elimi ısırıyor😁sanırım sürekli ilgi istiyor.

Benim de erkek muhabbet kuşum boncuk vardı ama şimdi sizlere ömür 😔 o da çok ısırırdı. Dişi veya erkek farketmiyor genetiklerinde varsa o huyundan ne yaparsanız yapın vazgeçmiyor. O yüzden öle kabullenmekten başka çare yok 🙂

Evet huylu huyundan vazgeçmiyor 😊ama işte böyle olunca acaba beni sevmiyor mu, mutlu değil mi diye aklımdan geçiriyorum, eski muhabbet kuşum erkekti o hiç ısırmazdı öperdi hatta çok farklı bir kuştu, bunda biraz yabanilik var ama sırnaşıkta aynı zamanda rahat vermiyor sürekli geliyor.

Geri