Samil

Süper Üye
7 Ara 2016
162
2
18
30
Arkadaşlar merhaba, kuşlarında ayırma yöntemi uyguluyorum 1 aydır, 2 hafta ayırıyorum sonra birleştiriyorum, dişi muhabbet kuşu ayak atıyor erkeğe ama erkek ürkek davranıyor. Arada bi öpüşüyorlar. Aradan 3-4 gün geçiyor çok sert kavgalar başlıyor. 1 gün aralıklarla yumurta maması veriyorum, yemlerine nijer tohumu katıyorum. Şuan kavga etselerde ayırmıyorum daha. Ne yapmamı önerirsiniz? Teşekkürler şimdiden.

cengiz

Profesyonel
29 Tem 2016
1,554
474
83
36
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Kafesleri yüksek yerdemi

cengiz

Profesyonel
29 Tem 2016
1,554
474
83
36
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Kafa hizasına kadar yüksek yere asın Şamil bey ve yerinden oynatmayın

kartal

Bakıp Çıkıcam
30 Ara 2016
5
0
1
45
Sabır ben 7 ay bekledim yuvada 4 yavru var mama ve havuç havucu çok verin kafese ASIN faydası olur

kartal

Bakıp Çıkıcam
30 Ara 2016
5
0
1
45
Peki havucu tam olarak yuvaya koysam yiyebilirler mi? Ve kaç gün içerde kalması kazım avucun çürümez mi?
Peki havucu tam olarak yuvaya koysam yiyebilirler mi? Ve kaç gün içerde kalması kazım avucun çürümez mi?
benimkiler 1saatte bir şey bırakmıyor (1çift) kemiriyorlar kafese as

Samil

Süper Üye
7 Ara 2016
162
2
18
30
IMG_2666.JPG
Kafa hizasına kadar yüksek yere asın Şamil bey ve yerinden oynatmayın
Cengiz bey, dişi kuş çok kur yapıyor, eş olmaya çalışıyor, öpmeye, kaşımaya çakışıyor erkeği tam o sırada erkek bi gaga atıyor bütün romantizm bozuluyor. Ne yapmam lazım. Kaç defa ayırma yöntemi denedim dişide işe yaradı ama erkek hala tırsak. Ne yapayım daha bilmiyorum. Neredeyse 2 haftadır hergün yumurta maması nijer tohumu veriyorum hala siftah yok.

okanakin

Bakıp Çıkıcam
10 Şub 2017
3
0
1
Tekirdağ
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Ya sabırla bekliyeceksin yada kızışmış eşe hazır bir erkek deneyeceksin :) bol şanslar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi.

cengiz

Profesyonel
29 Tem 2016
1,554
474
83
36
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Ekli dosyayı görüntüle 7804
Cengiz bey, dişi kuş çok kur yapıyor, eş olmaya çalışıyor, öpmeye, kaşımaya çakışıyor erkeği tam o sırada erkek bi gaga atıyor bütün romantizm bozuluyor. Ne yapmam lazım. Kaç defa ayırma yöntemi denedim dişide işe yaradı ama erkek hala tırsak. Ne yapayım daha bilmiyorum. Neredeyse 2 haftadır hergün yumurta maması nijer tohumu veriyorum hala siftah yok.
Öncelikle herşeyin bası sabır 7-8 aydır yumurtlamayan çiftim var çiftleşme oluyor herşey normal yumurta yok. Dişi ne zaman hazır olursa yumurtayı o zaman döker. Fazla Nijer yüklemesi yapmayın ki kuşlar tüye girmesin. Kafesi yüksek biryere aldınız biraz bekleyin bence. Erkeğin net bir resmini paylaşırmışsınız

Samil

Süper Üye
7 Ara 2016
162
2
18
30
IMG_2681.JPG
IMG_2682.JPG
Öncelikle herşeyin bası sabır 7-8 aydır yumurtlamayan çiftim var çiftleşme oluyor herşey normal yumurta yok. Dişi ne zaman hazır olursa yumurtayı o zaman döker. Fazla Nijer yüklemesi yapmayın ki kuşlar tüye girmesin. Kafesi yüksek biryere aldınız biraz bekleyin bence. Erkeğin net bir resmini paylaşırmışsınız
Mavi dişi sarı erkek

cengiz

Profesyonel
29 Tem 2016
1,554
474
83
36
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Erkek kuşunuz tüye girmeye başlamış. Biraz beklemeniz gerekecek b vitamini takviyesi yapın ki kolay atlatsın