Karadeniz Pet

Türü yaşı hakkında bilgi verebilir misiniz ?

Merih

Yeni Üye
Arkadaslar satilikmiş. Fiyatı ucuz geldi. Gagası neden soluk sizce? Birde bileziği yok takılır mı ? Önerir misiniz ?

Ekli dosyalar

• IMG_6070.PNG
    IMG_6070.PNG
    1 MB · Görüntüleme: 82
Arkadaslar satilikmiş. Fiyatı ucuz geldi. Gagası neden soluk sizce? Birde bileziği yok takılır mı ? Önerir misiniz ?
Bu jako papaganlarinin timneh cinsi. Bu cinsin gaga yapisi bu sekilde olur ve afrika gri kongolara gore daha kucuk boyutta ve daha ucuz olurlar. Kuyruklarida tam kirmizi degilde koyu bordoya calar.Yasi icinse gozunun etrafindaki halka eger sariya donmusse 3 yasindan buyuk oldugu anlasilir 5 de olabilir 10 da olabilir. Sari halkasi varsa yas tahmini zordur.

Bu jako papaganlarinin timneh cinsi. Bu cinsin gaga yapisi bu sekilde olur ve afrika gri kongolara gore daha kucuk boyutta ve daha ucuz olurlar. Kuyruklarida tam kirmizi degilde koyu bordoya calar.Yasi icinse gozunun etrafindaki halka eger sariya donmusse 3 yasindan buyuk oldugu anlasilir 5 de olabilir 10 da olabilir. Sari halkasi varsa yas tahmini zordur.

Hocam tavsiye eder misin ? Kongo alacak para yok şu an. Bunun Fiyatı uygun geldi biraz. Gagasını hiç böyle görmediğim için garipsedim. Adam video attı ele avuca geliyor. Ama bileziği yok. Veterinerde DNA yaptırmadan almamalıyım değil mi ? Bilezik takarlar mi ?

Öncelikle şunu söyliyeyim papağanlar kesinlikle küçük türler gibi değil. Kafesini büyük almalısınız. Sultan kafesleri falan değil. Hergün sağlıklı bir diyet uygulamalısınız sadece ay çekirdeği yemiyorlar. Oyuncaklar almalısınız. Masrafları fazla bakımları yorucu. Ayrıca çok uzun süre yaşıyorlar bunu unutmamak lazım. Çok bilmişlik yapmak için söylemiyorum çoğu kişi bu kısımları göz ardı ediyor kuşlar resmen eziyet çekiyor. Bunları zaten biliyorum/yaparım diyorsanız alın bence. Afrika Grilerinde iki cinse ayrılıyorlar Kongo ve Timneh diye. Kongolar her sesi olduğu gibi çıkarırken, Timnehler aynı sesi kullanır ve kelimeleri anlamlarına göre kullanırlar. Bu yüzden daha geç konuşurlar. Kongo her zaman kahkaha atabilir ama Timneh, biri komik birşey yapınca kahkaha atabilir böyle örnek verilebilir. Ayrıca sahibinden.comda ücretsiz iki ilan gördüm. Biri de kafesliydi. Bi göz atın isterseniz.

Geri