Karadeniz Pet

Uzun aradan sonra yeniden muhabbet.

ERKİN AK

Paylaşımcı Üye
Merhaba yillae once muhabbet kusu besliyordum. Sonra bebek olcak etkilenmesin diye birakmistim bakmayi. Simdi bizim ufaklik 4yasina geldi. Oda alissin diye yeniden basladik. Yeni yeme dusmus erkek oldugunu soyledikleri bir yavru bulduk. Kafesi bu sekilde duzenledik. Oneriniz varmidir. Kalamar kemigi bulamadim. İnternetten gelene kadar gaga tasi koydum. O cikacak birde kafes altinda tel yok onu yaptiracagim. Kafes olcusu 40.32. Banyoluk, bir akilli yemlik, 1mamalik, 1kumluk, 2tunek, 1salincak mevcut. Yeni yeme dustugu icin. Duz bir kapta yere birakiyorum simdilik oradan yiyor

Ekli dosyalar

• 8A8EF8DC-CCFB-4D74-8539-2F7BF7AFFBBE.jpeg
    8A8EF8DC-CCFB-4D74-8539-2F7BF7AFFBBE.jpeg
    32.8 KB · Görüntüleme: 70
Tüyleri kadar uzun ömürlü olur inşallah ben bi eksiklik göremedim :)

Tünek çok kenarda hayvan dönemez . Akıllı yemliğin üst tarafa daha ortaya doğru alabilirsin

Dikkate alacagim. Yavru oldugu icin yere seriyorum yemleri ince bir kabin icinde. Unutmusuz bakmayi. Dikey tel oldugu icin kanarya sulugu taktim hic ictigini gormedim ama. Birde sirekli kuyrugu titretiyor. Sanirim gerginlikten.

Ekli dosyalar

• EBAF805D-4A89-4FA1-A763-DFB7E227D73F.jpeg
    EBAF805D-4A89-4FA1-A763-DFB7E227D73F.jpeg
    54.6 KB · Görüntüleme: 47
benim bildigim kuşlar ilk bir hafta 10 gün kendini güvende hissetmedigi için gagasını tellere dayayıp uyuyor

Merhaba yillae once muhabbet kusu besliyordum. Sonra bebek olcak etkilenmesin diye birakmistim bakmayi. Simdi bizim ufaklik 4yasina geldi. Oda alissin diye yeniden basladik. Yeni yeme dusmus erkek oldugunu soyledikleri bir yavru bulduk. Kafesi bu sekilde duzenledik. Oneriniz varmidir. Kalamar kemigi bulamadim. İnternetten gelene kadar gaga tasi koydum. O cikacak birde kafes altinda tel yok onu yaptiracagim. Kafes olcusu 40.32. Banyoluk, bir akilli yemlik, 1mamalik, 1kumluk, 2tunek, 1salincak mevcut. Yeni yeme dustugu icin. Duz bir kapta yere birakiyorum simdilik oradan yiyor
Bence tünekleri kuyruğu çarpmayacak şekilde düzeltin. Salıncağı çıkarmanız gerekebilir bu durumda. Çıkarmak istemiyorsanız da bir tüneği çıkarmanızı öneririm. Yanında başka kuş yoksa salıncağın kenardaki 2 tüneği de Bükebilirsiniz, sırtına çarpmaması için.

Bence tünekleri kuyruğu çarpmayacak şekilde düzeltin. Salıncağı çıkarmanız gerekebilir bu durumda. Çıkarmak istemiyorsanız da bir tüneği çıkarmanızı öneririm. Yanında başka kuş yoksa salıncağın kenardaki 2 tüneği de Bükebilirsiniz, sırtına çarpmaması için.
Evet salincak konusunda haklisiniz. O ufak tunek kisimlarini sokmek mantikli olacak.

Su icmiyor gibi geliyor ama normalmidir acaba. Kapali balkonda duruyor. Sabah bir kac saat ustune gunes isigi geliyor.
Kuş yeni olduğu için su içmemesi ve yem yememesi normal. Zamanla ortama alıştıkça yem yiyecektir, su içecektir.

Geri