Karadeniz Pet

Versele laga loro parque

Muhabbetuna

Meraklı Üye
Merhabalar. Bu yem hakkında bir sorum olucaktı. Forpus papağanı için bu yemin african parakets olanını kullanmayı düşünüyorum. Bu yemi kullanan var mı aranızda? Bu yem tohumların yanında vitamin-mineral-aminoasit içeren peletler içeriyor. Bu yemi kullandığımızda ekstra takviye ürünleri kullanmamıza gerek kalır mı? Yani bu yem, arada mama ve gerekli durumlarda probiyotik beslenme için yeterli olur mu? Eğer yeterli olmazsa bu yem yanında hangi vitamini yada takviye ürününü kullanmalıyım? Şimdide teşekkürler.

versele laga nın sitesindeki yem içerik bilgisi:

Ekstrüde VAM-pelet ile zenginleştirilmiş tohum karışımı
Zenginleştirilmiş tohum karışımı: vitaminler, amino asitler ve mineraller = optimal durum
Lovebirds ve papağanlar gibi Afrika parakeets için yüksek kaliteli tohumlar
Loro Parque (Tenerife) bilimsel ekibi ile istişare halinde bestelendi)

KOMPOZİSYON
Sarı darı, soyulmuş yulaf, beyaz darı, Kanarya tohumu, çeltik pirinç, Japon darı, aspir, karabuğday, yulaf, keten tohumu, V. A. M. pelet, oystershells

ANALİTİK BİLEŞENLER
Protein %12.5, yağ içeriği %7, ham lif %8, ham kül %6, kalsiyum %0.9, fosfor %0.4, lisin %0.35, metionin %0.30, treonin %0.40%

KATKI MADDELERİ / KG
BESİN KATKI MADDELERİ
8800 IU A vitamini, mg D3 1600 IU, E Vitamini 20 mg, K Vitamini 1 mg, Vitamin B1 1.30 mg, B2 Vitamini 5 mg, B3 Vitamini, 7 mg, Vitamin B6 2 mg, Vitamin B12 0,02 mg, Vitamin PP 26 mg, Folik asit 0,50 mg, Biotin 0.04 mg, Kolin 350 mg, 3b202 (demir) 20 mg, 3b202 (iyot) 1.5 mg, 3b405 (bakır): 7 mg, 3b502 (manganez): 48 mg, 3b603 (Çinko) 45 Vitamini

TEKNOLOJİK KATKI MADDELERİ
Koruyucular, Antioksidanlar

DUYUSAL KATKI MADDELERİ
Renklendiriciler

F89D6EAC-1585-4E7E-90B2-7D3024565C40.jpeg

Bubyemi bende forpuslarima almak istedim ama icinde kenevir tohumu cok az. Benim forpuslar sari dari yi hic yemiyolar ben de kendi karisimimi kendim yapiyorum bu yüzden

Geri