Karadeniz Pet

vitamin oranımı ayarlayamadım.

gülsina

Yeni Üye
iyi günler aylık bir muhabbet kuşum var tüy döneminde ve içinde .18 vitamin barındıran röhnfried gerwit-w vitamini aldım.haftada bir mi vermeliyim ve nasıl bir oranda vermeliyim suluğu için?araştırdım fakat bir veri bulamadım:(

İki sorumun da cevabını alamadım.:D

Mamadan kastım yem değildi zaten ballı ve meyveli kaliteli yem olmaz,markası nedir?

Probiyotik kullanıyor musunuz?

Likit ürünlerde 100 ml suluğa genel kullanım 6-8 damla şeklinde olmalıdır.

Toz ürünlerde de 1 pirinç tanesi kadar katmanız yeterli olacaktır.(1 pirinç tanesinden birazcık daha fazla da katabilirsiniz.)

İki sorumun da cevabını alamadım.:D

Mamadan kastım yem değildi zaten ballı ve meyveli kaliteli yem olmaz,markası nedir?

Probiyotik kullanıyor musunuz?
pek bilgili değilim kusura bakmayın ilk kuşum bu beslediğim.herhangi bir probiyotik kullanmadım şimdiye kadar.kuş maması olarak haşlanmış yumurta ve havuç karışımı veriyorum arada.kullandığım yemin markası da garden mix.

@gülsina

Haftada 1 kez vitamin yeterli eğer meyve, sebze yumurta maması veriyorsanız. Probiyotik de kuşlar için önemlidir haftada 1-2 kez kullanılmalıdır.
Probiyotik olarak Rönhfried entrobac ya da probiacti-bird öneririm.

Gervit- W kullanımı : 100 ml suluğun yarısı olan 50 ml suya ( 5 damla ) Haftada 1-2 gün;

Röhnfried Entrobac Probiyotik Kullanımı : 100 ml suluğun yarısı olan 50 ml suya ( 250 mg ) çay kaşığının 8'de 1'i oranında ( 1-2 mercimek tanesi kadar ) Haftada 1-2 gün .Hastalık tedavisinden sonra 2-3 gün 3-4 mercimek tanesi kadar.

Şu konulara da göz atın lütfen ;

https://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/röhnfried-Ürünlerinin-suluk-İle-kullanım-miktarları.83591/

https://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/muhabbet-kuşları-İçin-haftalık-beslenme-tablosu.82659/

pek bilgili değilim kusura bakmayın ilk kuşum bu beslediğim.herhangi bir probiyotik kullanmadım şimdiye kadar.kuş maması olarak haşlanmış yumurta ve havuç karışımı veriyorum arada.kullandığım yemin markası da garden mix.
Yok est.

-Haftada bir kere Gervit-W(100 ml suluğa 6-8 damla)
-Haftada bir kere Probiyotik(100 ml suluğa bir pirinç tanesi kadar)(Tavsiyem Röhnfried Entrobac ya da Versele Laga Oro-Digest)
-Haftada bir yada iki kere de mama verebilirsin.Mamanın içine de şu besinleri katabilirsin;

Haftada 2 kez verebilirsin tüy dönemi için , 5 6 damla damlatman yeterli olur, vitamin kullanımı doğru olmazsa eğer fazla vitamin kuşlara zarar verebilir ve kalp krizi geçirmelerine neden olur , ayrıca tüy dönemi için yulaf vermenin de faydalı olabileceğini birisi tavsiyede bulunmuştu ek olarak sebze ve meyve de verebilirsin , ek olarak kuşunu yıkayacağın zaman ılık suya 2 3 damla sirke koyarak daha sağlıklı tüylere sahip olur , parlak tüyler

Gervir-W için 1 litre suya 5ml öneriliyor. 1ml'lik bir enjektör alarak çok daha kolay oran hesabı yapabilirsiniz. :) 100 ml suya 0,5ml Gervit-W uygulayabilirsiniz.

Geri