Karadeniz Pet

Yardım? Eş tutmuş ama yuvaya girmiyor? lütfen yardım..

AlbinoBJK

Paylaşımcı Üye
Arkadaşımın 2 çifti var.evde üretim yapan birisinden alındı kuşlar.1çift daha önceden yavru vermiş o adamdayken.salma kafesin içinde ortasında bölme ile kapatılmış bir tarafında bir çift diger tarafında diger çift duruyor.yuvalarıda var ama ne o çift nede diger çift yuvaya hiç girmiyormuş.öpüşme koklaşma veya birbirini kaşıma benzeri hareketleri sürekli yapıyorlar ama yuvaya adım bile atmamışlar.ne yapılması gerekir yardımcı olurmusunuz??

çiftleri ayrı ayrı kafeslere veya ayrı odalara alması gerekirmi.ortası mdf gibi birşeyle kapatılmıştır ama seslerini duyup merak ediyorlar galiba birbirlerini bu yuvaya girmelerini engellermi??
yuvaya girmeleri için ne yapması gerekir veya yuvaları sökmesi vs gibi birşey denenirmi lütfen profesyonel arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim????

Bence size ve yeni ortamlarina alismalari icin biraz zaman lazim olabilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bence size ve yeni ortamlarina alismalari icin biraz zaman lazim olabilir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
3haftadır kuşlar arkadaşımda.fazla rahatsız edilmiyorlar hatta hiç rahatsız eden yok ısı sıcaklık vs konusunda hiç bir sorun yok kalamar kemigi yumurta maması vs vs bakım anlamında sıkıntı yok ama yuvaya selam bile vermiyorlar sebebi ne olabilir

??