Karadeniz Pet

Yavru aspur yiyebiliyor

Toprak00

Meraklı Üye
Yavrulardan en büyüğü arada yuvalığın deliğinden dışarıyı seyrediyor dışarı çıkıyor bazen ama geri giriyor. Bi kaba yem döküp içine koydum aspurları seçip yiyor ama diğer şeyleri kıramıyor. Bu arada en büyük yavru 32 günlük. Ayırmalı mıyım artık yuvalıkta kargaşa sesleri gelmeye başladı susmuyorlar hep çığlık atıyorlar

Hep böyleler yavru kapıda sürekli

image.jpg

Ayır ayır dostum dal darı koy kafesin tabanına yemliğede normal yemi koy bir müddet seçerek yerler sonra alışırlar kafesin tabanına dal darı koymadan ayırma.

Cevaplar için teşekkürler. Anne bu yavruyu dışlıyor tüylerini yoluyor. Mecbur ayırdım. Şimdilik yanında baba var. Kursağı dolu diyemem azcık bişey var yarın sabah ilk iş petshopa gideceğim dal darı almaya

Oluyor öyle ya bende 8 çift var 1 tanesi tam bir manyak çok fazla yabani yani kuşun karakterine bağlı birazda ama zamanla alıştı oda eskiden 3 yavrudan fazlasını öldürüyordu direkt 2 kuluçkadan sonra 5 e çıktı şimdi 6 sabit yani zamanla düzeldi ama işte alıştırana kadar anam ağladı :D

Oluyor öyle ya bende 8 çift var 1 tanesi tam bir manyak çok fazla yabani yani kuşun karakterine bağlı birazda ama zamanla alıştı oda eskiden 3 yavrudan fazlasını öldürüyordu direkt 2 kuluçkadan sonra 5 e çıktı şimdi 6 sabit yani zamanla düzeldi ama işte alıştırana kadar anam ağladı :D
Benim bu dişi de erkeği istemedi ayırmak zorunda kaldım yavrular çıkınca. Şimdi de yavruyu kovdu dengesiz :D:D erkeği hala yanına koyamıyorum tüylerini yoluyor :D

Geri