Karadeniz Pet

Yavru büyütüp üretime hazırlama

Oğuzhan Yıldız

Meraklı Üye
Arkadaşlar herkese merhaba ben iki çift iki erkek iki dişi olmak üzere yavru muhabbet kuşu aldım bir gün sonra elime ulaşacaklar, ben bunları ileride üretim yapmak için kullanmak istiyorum sorum şu Kuşlar geldiklerinde kafeslere erkekli dişili yni çift olarak mı koymam gerek yoksa erkekleri bir yere dişileri bir yere mi? Yada diğer seçenek hepsini bir salma kafese mi? Yani eş tutmaları için ileri de üretim yapmam için ne yapmam gerek. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

erkekleri bir yere dişileri bir yere koyarsanız kavga ederler eş yapıp koymanız bence daha sağlıklı olurlar baktınız geçinmiyorlar eş değiştirirsiniz fikrimce ama üretimciler daha iyi bilirler

Eğer güvenilir bir yerden almıyorsanız, öncelikle iç ve dış parazitler için tedavi uygulamalısınız. Bunun için de en doğru yol, hepsini de ayrı kafeslere koymaktır. Aynı kafes içinde olmaz diyemem, bu şekilde de yapılabilir.
Yaşları nedir bilemiyorum ama yavru ise hangi kafeste hangisinin olduğu size kalmış. Fakat yetişkin ise, hepsini aynı kafese koyup, hangisinin hangisi ile eş olabileceğine bakabilirsiniz

Eğer güvenilir bir yerden almıyorsanız, öncelikle iç ve dış parazitler için tedavi uygulamalısınız. Bunun için de en doğru yol, hepsini de ayrı kafeslere koymaktır. Aynı kafes içinde olmaz diyemem, bu şekilde de yapılabilir.
Yaşları nedir bilemiyorum ama yavru ise hangi kafeste hangisinin olduğu size kalmış. Fakat yetişkin ise, hepsini aynı kafese koyup, hangisinin hangisi ile eş olabileceğine bakabilirsiniz
Güvenilir yerden geliyor hocam yaşları 2-3 aylık yani yeme inmişler eş tutmaları için daha erken diye düşünüyorum o yüzden sormak istedim biraz büyüyene kadar ayrı mı koysam diye cinsiyetlerine göre erkekler bir tarafta dişiler bir tarafta yada karışık bilemiyorum

Hangi çiftin eş olmasını istiyorsanız, onları biraraya getirin. Küçükken eş tutmaları daha kolay olur. Yaş ilerledikçe dişiler seçici olmaya başlar, erkek beğenmezler