Karadeniz Pet

Yavru kedilerde karın şişliği

_.Nisa._

Yeni Üye
Sokaktan bulduğum bir yavru kediyi getirdim. Zavallıyı, annesinin sahibi sokağa bırakmış. Sokağımda kedilere bakan bir kadın var o anlattı bana. Lisenin oradaki çocuklar alıp alıp köpeğin önüne atarlarmış.😔😔 Kim yaptı bilmiyoruz ama birisi bıyıklarına ya ateş tutmuş ya kesmiş kısacık kalmış. Sokakta yemek de beğenmedi mi artık ne çok zayıf kalmış. Gerçi çöpe çıkacak kadar bile değil, çöpten yiyecek olsa bile.😥😥

Geldi geleli bir şey fark ediyorum da karnı anormal bir şekilde şiş geliyor bana. Sokakta aç kalmış zayıflamış hayvan. Evde de yiyince alt kısmı ondan mı şiş oldu anlayamıyorum. Daha önce kedi besledim ama hiçbirinin karnı bu derece şiş olmadı yavru iken.
Resim yükleyemedim link bırakacağım

Yatarken çektim bu şekilde

Yandan da böyle

Dışkısı bugün dikkatimi çekti salyalı sarı bir sıvı çıkardı. İshal gibi değil dışkısı. Kumunu temizlemeye geldiğimde (idrarı mı bilmiyorum) yavru kedinin olamayacak kadar pis kokuyor. Daha önce iki tane yavru kedi baktım bunun kadardı yaklaşık. Hiç birinin ki bu kadar ağır kokmadı.

Kedi halsiz değil gayet hopluyor zıplıyor evde, oda oda geziyor. Uykusu yavru kedinin olması gereken gibi. Zaten çok uyumaları lazım diye biliyorum.

Durumu bu. Ailemle beraber yaşıyorum. Veterinere götürebilmem için ya para bulmam ya ikna etmem lazım onları bir şekilde. Çaresizim ona zarar gelsin istemiyorum, bundan sonra iyi yaşasın.

Geri