Karadeniz Pet

Yavru kuşum kusmaya çalışıyor ve halsiz

Şu hasta kuşları gördükçe içim parçalanıyor. Bu veterinerler neden bu kadar cahil arkadaş. Canım sıkılıyor artık iyice. @LokumBehlül kardeşim acilen amoksisilin + kolistin etken maddeli bir antibiyotiğe başla ve kuşuda günlük mama ile besle. Aç kalmasın sakın ve söylediğim ilacıda mutlaka düzenli kullan. Eğer amoksisilin + kolistin etkenli ilaç bulamazsan. Herhangi bir antibiyotik başla ivedilikle! Doksisiklin olur, enrofloksasin olur, amoksisilin olur, siprofloksasin olur. Mutlaka antibiyotik kullanılması gerekiyor..................

Evet rönfried marka b vitamini ve multivitamin kullanıyorum dönüşümlü olarak haftada bir kez suyuna katıyorum aynı zamanda 2 hafta da bir aynı markanin probiyotigini de veriyorum. Bakımına çok dikkat ediyorum zaten hassas bir kuş ama nasıl böyle oldu anlamadım bugün aradığım veteriner doğuştan tüy sorunlu doğan kuşların daha çabuk hasta olduklarını söyledi evde no ast ve oranı mix var. No ast veteriner düzenli olarak ağızdan ver dedi. Ornmix i ise üst solunum enfeskdiyonu riskine karşı biraz toparlandiginda ver dedi ama bu kadar küçük bir kuş bu kadar şeyi kaldırabilir mi bilmiyorum
nönfried in gerwit w vitaminide verim multivitamin

İstanbul'da çok iyi bir veteriner varmış, adını hatırlayamadım tam @Recai SULAMİS @eyunal

Bence iyi bir veterinere götürün durumu çok iyi değil. İzmir'de olsaydınız 1-2 yer taavsiye edebilirdim.
Evet orayı biliyorum ama oraya gitmem imkansız çünkü arabamız yok bende olduğum yerde veteriner arıyorum. Yardımlarınız için çok sağolun.

Kuşumun bugün 2 kez daha ayakları tutmadı. Fark ettiğimde hemen masaj yapıyorum 10 dk kadar sonra geçiyor. Tünege tutunurken arkada durması gereken parmağı önde duruyor aynı şekilde yürürken de. Enerji çok iyiken aniden kuş çökebiliyor

Geri