Karadeniz Pet

Yavru kuşun gözleri

Oe2696

Paylaşımcı Üye
Arkadaşlar merhaba, 3 tane yavrum var şuan en büyüğü 7 günlük henüz gözleri açılmadi fakat en büyük kuşun gözlerinin olduğu yer renksiz diğer ikisinin kara kara görünüyor fotoğraf çekemedim ama sizce nedendir ?

Arkadaşlar merhaba, 3 tane yavrum var şuan en büyüğü 7 günlük henüz gözleri açılmadi fakat en büyük kuşun gözlerinin olduğu yer renksiz diğer ikisinin kara kara görünüyor fotoğraf çekemedim ama sizce nedendir ?
Kırmızı gözse öyle oluyor genelde :)

Aaa annesi babası öyle değil ama, önceki kuluçkada da 3 yavrudan hiç çıkmadı. Kırmızı gözse kesin lutino yada albino mu oluyor yoksa normal renklerde de kırmızı göz çıkar mı

Fallow dediğimiz ender mutasyonlardanda olabilir, fallowların gözleri kırmızı oluyor fakat vücutları siyah gözlüler gibi olabiliyor, aralarında kırmızı göz varmış demek ki :) 3 ihtimal var diyebiliriz fallow, lutino ve albino

Bakalım takip edeyim gözleri açılınca belli olur herhalde ☺️

Bir tanesi bende, birini kız arkadaşına birinde ablama verdim. Şu mavi olan bende ortanca diğeri en Küçük olan büyükle Küçük tıpa tıp aynıydı zaten.

Ekli dosyalar

• IMG_20210923_190925.jpg
    IMG_20210923_190925.jpg
    982.5 KB · Görüntüleme: 24
Bir tanesi bende, birini kız arkadaşına birinde ablama verdim. Şu mavi olan bende ortanca diğeri en Küçük olan büyükle Küçük tıpa tıp aynıydı zaten.
Hatırlıyorum sanırım soldaki miniği🥰 solunumdan şüphelendiğiniz yavruydu sanırım o

Mavi olandan şüpheleniyordum ama maşallah yok hiç birşeyi. En büyük kız arkadaşımda şuan 6/7 tane kelime konuşuyor o benim mavide tık yok daha 😂

Mavi olandan şüpheleniyordum ama maşallah yok hiç birşeyi. En büyük kız arkadaşımda şuan 6/7 tane kelime konuşuyor o benim mavide tık yok daha 😂
Maşallah maşallah o ne hız 😂 baba konuşuyorsa onunla birlikte konuşurlar kısa zamanda 😊

Banada laf çokta bunda tık yok kafesler altlı üstlü duruyor aslında nasip bakalım

Yok dişimiz aşırı yabani parmağımı uzat koparır atar o derece sert bir kuş 😂😂 bizim erkek 3 yıldır tekti sonra bu dişiyi aldık yanına hemen eş tuttular ilk iki kuluçka boştu tamamen erkek çiftleşemiyodu son 2 kuluçka dolu ilk 4/3 sonunucusu 4/4

Yok dişimiz aşırı yabani parmağımı uzat koparır atar o derece sert bir kuş 😂😂 bizim erkek 3 yıldır tekti sonra bu dişiyi aldık yanına hemen eş tuttular ilk iki kuluçka boştu tamamen erkek çiftleşemiyodu son 2 kuluçka dolu ilk 4/3 sonunucusu 4/4
Hey maşallah, bizde dişi evcil erkek yarı evcil o yüzden biraz sorun yaşıyoruz galiba, gerçi daha erkeği alalı 3 ay oldu henüz ümit kaybetmiş değilim😊

Her zaman buakdar çabuk olmuyor zaten takip edin eş tutma belirtisi varsa er yada geç olacaktır 😊

Yavru evde tek değilse konuşmayabilir. Bizim erkeği konuşmaya başladıktan 20 gün sonra yanına eş aldım. Öğrendiği tek kelimeyle kaldı. Bir tek adını söylüyor. Başka kuş sesi duyunca konuşmuyorlar. Hatta erkeği ilk aldığımda 20 gün fln dışardan gelen kuş seslerine karşılık veriyordu baktı tepki yok ilgisini bize verdi öyle konuştu, dişiyi bulunca da sustu 😂

Arkadaşlar kuş bu gözleri hala açılmadı, kırmızı göz mu sizce ??
IMG-20211117-WA0011.jpg

Geri