Karadeniz Pet

Yavru M.Kuşu

Cafer0666

Meraklı Üye
Meraba 12 günlük yavruda hiç bi sıkıntı yok annesi besliyor ama 2 tane 14 15 günlük yavruyu beslemiyor kursakları boş dışlama gibi bi durum olsa kafesden dışarı atmazmı benmi yanlış biliyorum ne yapmalıyım.
20191110_123901.jpg

Ortadaki kuşda sikınti yok kursağı dolu ama diyer ikisinin kursağı boştu neden olabilir.Çok fazla açmıyorum günde 1 kere bakıyorum.

Kuşlara mama yap hergün fazlada yuvalıkla ve yavrularla oynama besler allahın izniyle yavru ağlar yani cik cik öter sürekli çok aç kaldığında . Sen kuşlara hergün mama yap

Kuşlara mama yap hergün fazlada yuvalıkla ve yavrularla oynama besler allahın izniyle yavru ağlar yani cik cik öter sürekli çok aç kaldığında . Sen kuşlara hergün mama yap
Elle besleme yapıp geri yerine koysam dişi kuş bir şey yaparmı

Fotoğraftaki en başta olan kuş sabahdan beri kursağı bos öglen çok az yedirmişti sadece başmada yok cok az bi şey vermiş

Cafer bey kuşlara hergün mama verin çok sık yuvalığı açmayın besler onlar.

Dişi kuş yavruyu yuvadan atmadan neden şırınga veriliyor katliam yapılsın dişi kuş strese girip hepsini öldürsün diyemi ?

Kafesden vik vik die sesler glio yavru ağlıyor heralde şuan ne yapabilirim disi kusumda icerde

2 tane biri 16biri 17günlük yavrular daha diyeri 13 günlük 13 gunlügun kursagi dolu ama diyer ikisininki boş
Hocam bana göre İnternette yavru kuş mama tarifi var yapın şırıngaya alın Kuşunuza verin

Bak güzel insan sen yardım istiyosun bende yaşadığım olay olduğu için yaptığımı söylüyorum ezbere iş yapılmaz.
Öncelikle dişi kuş yuvaya giriyorsa yavrular tabiki vik vik ötecek. Eğer yavrular sıkıntı yaşarsa bunu sana belli ederler bağrırlar farklı ses çıkartırlar dişi kuş yavrulara zarar vermez erkek kuş baskı yapmadığı zamanlar.
Dişi kuşun yavulıpa giriyorsa yavruların birini besleyip diğerine çok az besliyorsa bu senşn suçun sen dişiye hergün mama vericeksin dişide yavrulara kusacak.
Hergün mama yap sabah koy akşam al havuç felan koyma yumurta irmik bebe biskuvisi pirinçunu vs.. yarın sabah mamayı ver akşam tekrar yaz. Yuvalığı sürekli açma nolur öldğrtme yavruları.

Şırınga işi sonra dediğimi yap ölmez merak etme 13 gün kim beslediyse yine besler korkma

Bak güzel insan sen yardım istiyosun bende yaşadığım olay olduğu için yaptığımı söylüyorum ezbere iş yapılmaz.
Öncelikle dişi kuş yuvaya giriyorsa yavrular tabiki vik vik ötecek. Eğer yavrular sıkıntı yaşarsa bunu sana belli ederler bağrırlar farklı ses çıkartırlar dişi kuş yavrulara zarar vermez erkek kuş baskı yapmadığı zamanlar.
Dişi kuşun yavulıpa giriyorsa yavruların birini besleyip diğerine çok az besliyorsa bu senşn suçun sen dişiye hergün mama vericeksin dişide yavrulara kusacak.
Hergün mama yap sabah koy akşam al havuç felan koyma yumurta irmik bebe biskuvisi pirinçunu vs.. yarın sabah mamayı ver akşam tekrar yaz. Yuvalığı sürekli açma nolur öldğrtme yavruları.
Yuvalığı zaten her zaman açmıyorum günde 1 ya da 2 dega açıyorum bu dediğin mamayı yemliğemi koyucam ve nasıl yapıcam.

Geri