Karadeniz Pet

Yavru su içmiyor

GözdeGB

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 aylık bi oğlum var. Eve geleli 1 hafta oldu. Başlarda alışma süresinde oldugu için yem yemiyor su içmiyordu. Şimdi hem eve hem bana alıştı. Kafedten çıkarmam için oyunlar yspıyor.ele alıştı istediği gibi uçabiliyor evde. Kafes dışında oyunlar oynuyor vs. Acıkınca yemlikten yem yiyor ama hiç su içerken görmedim. Hiç içtiğini düşünmüyorum. Bunu anlamamın bi yolu var mı veya nası içirebilirim.

Suluğu gagasına dayayın (su değsin gagasına yani).Birkaç kere yapın bunu.İçinde su olduğunu anlasın.Her aldığım yavruya bu şekilde öğretmişimdir.(Yeni yeme düştüklerinden bazen anneden su içmeyi öğrenmeden gelebiliolar bence)
Haa şöyle de bişi var..Kışın çok fazla su içmezler zaten.Ama aklınıza takılmaması için bu şekilde öğretebilirsiniz

Suluğu gagasına dayayın (su değsin gagasına yani).Birkaç kere yapın bunu.İçinde su olduğunu anlasın.Her aldığım yavruya bu şekilde öğretmişimdir.(Yeni yeme düştüklerinden bazen anneden su içmeyi öğrenmeden gelebiliolar bence)
Haa şöyle de bişi var..Kışın çok fazla su içmezler zaten.Ama aklınıza takılmaması için bu şekilde öğretebilirsiniz
Çok teşekkür ederim. Dediğinizi yaptım 3 günlük su içti. Ama su içmeyi öğrenmemiş belli. Suluğu ısırmaya çalışırken içiyo. Ama içti . Teşekkür ederimm çookk.