Yusuf Bey

Süper Üye
16 Ara 2016
136
12
18
Uşak merkez
Merhaba arkadaslar

Ben bi uretimhaneden 1 erkek ve 1 dişi
Muhabbet kuşu aldım 34 günlüklerdi (kardeş degiller) aradan 1 ay geçti
2-2.5 aylık oldular. havuç lu mama veriyorum haftada 1 kere çok seviyorlar. Geldikleri günden beri birbirlerini kaşıyıp erkek arada yem kusuyor.
Bugün yuvalık taktım erkek hemen yuvalığın tünegine kondu kemirmeye başladı . diside bakmak istiyor tünege çıkmak istiyor ama erkek dişiyi gagalayıp uzaklaştırıyor yuvaliktan . Birde arada sırada ikiside aynı anda su ve yem yemeye çalışınca kavga ediyorlar . Ama normalken erkek habire kur yapiyor durmadan otüyor. kafeste 1 tane gaga taşı 1 tane mürekkep balığı kemiği var ve suları vitaminli. Üretici Yavrudan alırsan hep birbirlerini görecekleri için eş tutarlar demişti. sizinde görüşlerinizi almak istiyorum. Ekli dosyayı görüntüle 5311 Ekli dosyayı görüntüle 5311 Ekli dosyayı görüntüle 5311

Ekli dosyalar

Fuad BİLİCİ

Profesyonel
11 Şub 2016
689
110
43
18
Ağrı
Yuvalığı çıkarın zaten kuşların yaşı kuçük olumsuz sonuçlar doğurabilir kuşlar 8 9 aylık olana kadar bu şekilde bakın

mehmet çetin

Profesyonel
14 Ocak 2015
233
39
28
42
Uşak
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
2 ile 5 tane
daha çok küçükler,bencede çıkarın yuvalığı ve üretim düşünmeyin.olmaz zaten.erkek kuşunuzun dişiden uzun olmasının sıkıntı doğuracağını zannetmiyorum,ilerde tabi.ama en az 1 sene üretim düşünmeyin.

Uğur GENÇ

Moderator
24 May 2013
7,970
565
113
Küçüklükten beraber olan kuşların ergenlikte eş olup yavru yapmaları olasılığı daha çoktur. Kolay eş olurlar. Fakat henüz yuvalık için erken. Arkadaşların dediği gibi 5-6 ay daha bekleyip yuvalığı takmak daha doğru olur.
Not:Aynı konu iki defa açıldığından diğer konu silinmiştir. Lütfen aynı konu için birden çok konu açmamaya özen gösterelim.

Kahraman KÖROĞLU

İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
Yönetici
25 Ocak 2014
3,222
950
113
30
İstanbul
Evcil Hayvanı
M. Kuşu
Kuş sayısı
20 tane ve üzeri
Dişi kuşunuz 7. ayına gelmeden asla yuvalık takmayın... o sürece kadar bırakın beraber yaşamaya erişkinliğe doğru ilerlemeye devam etsinler. Mama yı haftada 2 kereden fazla vermeyin sıcak havalarda 1 sefere bile düşürebilirsiniz